17 Temmuz 2019, 16:40:52

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


XY plotter robotu...

Başlatan okay57, 25 Kasım 2018, 17:22:47

okay57

1500mm*1500mm alanında resim çizecek robot yapmak istiyorum. XY plotter drawing robot steplere bağlı kayış sistemi ile çalıştığından iyi bir şekilde baskılı resim yapacağından şüpheliyim. CNC Plotterlar ideal bir robot kolunun ucundaki kalemle çizim yapıyor ama onun da çizim alanı yapılan projelerde A3 e kadar.   Siz ne dersiniz? Tavsiye etti bidiğiniz kişi ya da kişiler site ya da siteler var mı? 


okay57

makeblock xy plotter cihazını bir türlü çalıştıramadık. Driverını yükledim. Mdraw ile kontrol sağlayamıyorum ilk önce 0 noktasına cihazı çekebiliyordum ama bir resmin çizimini yaparken cihaz saçmalıyor çizim alanının dışına doğru hareket ediyor ve switch extruderi durdurmuyordu. Bu olumsuz durumu çözmek için bir deneme(switcdeneme,motor ) uygulamalarını me-oriona yükledim ama cihaz çalışmadı. Yaptığım denemelerden sonra da mdrawla cihazı sıfır noktasına bile çekemiyorum, cihazda tık yok.
Bir de arduinodan makeblock me orion kartına(forumlarda hep me oriona program yüklerken arduino uno yazılımını kullanıyorlar) program atmak çok uzun sürüyor bu normal mi?

okay57

Makeblockla  cihazı çalıştıramadık ama arduino cnc shield kullanarak cihazı çalıştırabildik. Bu cihazda sıkıntı yaşayan varsa cevap olsun diye yazıyorum.