Win7 kurmak istiyorum fakat usb3 portlar sorun yasatiyormus

Başlatan z, 12 Aralık 2018, 15:46:13

mg1980

Hocam bilgisayarı açınca ilgili linkleri veririm..asgari 8 gb flash bellek gerekli..siteden buna win10 yüklüyorsunuz..bios ayarlarını usb,den açılacak şekilde düzenliyorsunuz..Sonra bios ayarlarını eski hale getiriyorsunuz...çok kolay olmuştu..birazdan linkleri yazarım...

mg1980

Hocam microsoft link:
https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Site açıldığında görünen İkinci sıradaki linkte ayrıntılı açıklama var:
https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10?d2784474-fdb0-4e9d-9e47-5e88c0e053ec=True

z

Iki gundur bootable flash olusturup icine dosyalari atiyorum. Makine hic bir sekilde flashdan boot etmiyordu.

Bugun baska bir yazilim denedim. Bootable usb hazirlayan program asagidaki hatayi verdi.

Bosu bosuna ugrasiyormusum. Elimde birisi 8 diger 16 GB iki flash var ikisinde de ayni hatayi veriyor.

Files copied succesfully. However we were unable to run bootsect to make the usb device bootable.

Flashi formatliyor, ISO dosyadan flasha dosyalari da atiyor. Ama bootaable olmuyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mg1980

Hocam,bilgisayarınızın marka modeline uygun olarak usb.den çalışacak şekilde bios ayarlarını yaptığınız halde çalışmıyor mu...

z

Ben daha Bootable USB yapmayi beceremedim.

Win 7 USDB/DVD olmadi.

Rufus dendi onu denedim o da olmadi. Flashlar bootable olmuyor.

Flashlari uzun uzun Fat32 formatladim ardindan denedim gene olmadi.

mg1980

Usb flashı başka bilgisayarda da oluşturabilirsiniz...

ahmet2017

PBazı isolar bootable olmuyor. Netten win7 genuine ya da untouched indir. Home Premium kur. Gerisi tırt.

gevv

z

@gevv sagolasin.

Biosda legacy boot disable sequre boot enable durumunu tersine cevirdim.

UEFI yi de disable ettim. Kurulum flashdan basladi.

Oh be diyorum.

Gerci en basta bahsettigim klavye mouse gorunmedigi icin windowsun kurulumla ilgili sorularina cevap veremiyorum.

Simdi bu soruna cozum getirildigini soyleyen kisinin yontemini deneyecegim.

Elimde bir baska makineye ait hdd yi taktim makine acildi simdi repair isi yapti.

Ancak onda da klavye ve mousedan cevap vermem gerekiyor veremedigim icin oylece beklesiyoruz.

z

Konuyu degistirmek istiyorum ancak farkli bir basliktan devam etmeyeyim. Sonucta bu konu ile alakali.

Problem:

Win10 makinem var. Buna bir baska makineden sokme win7 hddsi taktigimda aciliyor ve repair islemi yapiyor ve bir noktada benden bir butonu tiklamami istiyor.

Ancak win7 isletim sistemi USB 3 portlari kullanamadigindan makinemde klavye ve mouse yokmus gibi davraniyor. Dolayisi ile butonu tiklayamiyorum.

---------------

Simdi makinemi kendi Win10 hddsi ile actim ve Win7 hddyi usb uzerinden ayni makineye bagladim.
Elimde win7 nin usb portlari gormesi icin gerekli driverlar var. Kurulum programi da var.

Biraz utopik soru olabilir ama;

Win10 ile acilmis makinede  istedigim dosyalari surukle birak mantigi ile win7 hddsi icinde istedigim yere tasiyabiliyorum.

Win7 nin usb 3 portlarini kullanabilmesi icin gerekli driverlari win10 ile acilmis makinede elle kopyala yapistir dosya editle seklinde tanimlayabilirmiyim?

fide

Gerekli driver varsa win7 usb3ü sıkıntısız çalıştırır. 5 senedir usb3. 0 da sıkıntı yaşamadım. Kullandığım isoyu da usb ile yada usb cdrom ile yüklüyorum. Sıkıntı yaşamadım.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

gevv