Aliexpress hata veriyor

Başlatan ÜC, 03 Ocak 2019, 12:44:10

ÜC

3 gündür alışveriş yapmak istediğimde resimdeki hatayı alıyorum.Kartla yurtiçi alışveriş yapılıyor. Başka bir hesap açıp denedim yine aynı hata.
  Sistem hatası diyor , aynı hatayı alan yada problem yaşayan varmı ?  Yada nedeni hakkında fikri olan ?

bocek

Aynı hatayı bir kaç gün önce yaşadım. Alipay'de kartınızı tanıttıktan sonra ödeme yapabiliyorsunuz.

Alipay'e daha önceden üye olmuşum sanırım ama nasıl olduğumu hatırlamıyorum. Cep telefonuna doğrulama kodu vs. gönderiyor. Sisteme üye olup giriş yaptıktan sonra kartınızı (sanal kart olursa iyi olur güvenlik açısından) tanımladığınzda aliexpress'te otomatik olarak görünüyor zaten. Paypal-Ebay ilişkisinin çin usulü olanı bu da.

Normalde Alipay sayfası çince geliyor ama üstten çince yazılardan birine tıklayınca English seçeneği geliyor oradan devam edebilirsiniz.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

karadvt

Kart ayarlarından yurt dışı alışverişe açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi?

aliveli

Genelde çerezlerden kaynaklı olabiliyor. Gizli modda yada farklı browserla deneyin olmadı sepeti oluşturduktan sonra mobil uygulamayla ödeyin.

Melih1802

Aynı hatayı bende aldım. Kart bilgilerini tekrar girince düzeldi.

ÜC

Haklısınız bocek hocam kart ekleyince oldu.Sizden sonra dün açtığım ikinci hesap ile yeni kart ekledim Alipayda. Direkt eklediğim kartın bilgileriyle geldi ödeme sayfası ve aldı. İlk hesap gitti , şifreyi unutmuştum yeni ver dedim elli tane soru sordu bir şifreye , nerden hatırlayayım.

Çerezdendir virüsdendir dedim , hiç kullannmadığım Win7 sistemiyle girip 2 browser ile denedim yine olmadı.

Kartın yurtdışına açık olmaması ihtimaliyle bankaya gittim yarına kaldıydı cevabı öğrenmek ama kapalı değilmiş alışveriş yapabildim bugün.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar , iyilikle kalın.