Yurt dışı Fuar önerileri, Workshop'lar. (ör. Embedded World)

Başlatan F493, 14 Ocak 2019, 13:49:42

F493

Merhaba Arkadaşlar,

Yurt dışı Fuarlarına ziyaret durumunda neler yapılmalı, bu konuda öneri vb. konuları buraya yazalım istiyorum. Örneğin Workshop lara katılmakta fayda var mı?, fiyatları, fuar için odaklanılması gereken kısımlar, püf noktalar vs. Daha önce bu tip fuarlara gitmiş arkadaşların tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum. Şubat ayında Embedded World fuarı var. Önemli bir fuar ve ciddi firmalar var. Amaç burada en az hata, en yüksek verimi alacak planlamayı önceden yapmak.

Esen kalın.

mustafa_cmbz

Fuarların amacı firmalar için stand kurup firmasını tanıtmak müşterileri ile tanışmak kitlesini arttırmak..

Sende potansiyel müşteri olarak gidip tanışacaksın ürünlerini tanıyacaksın gerçektende işin düşeceği adamlarsa sıkı fıkı olacak kekini poğçanı yiyip çayını içip sağlam köprüler kuracaksın sonrası zaten cariye bakıyo cari ne kadar fazlaysa o kadar özel ilgi alaka artıyo..

Fuar dediğinin amacı budur yani..

Bunu. Yanında yeni çıkan teknolojileri takip etme görme izleme imkanı sunar..

ustad

Merhaba,

Fuara gitmeden önce fuar katılımcı listesini çıkarıp hazırlık yapmayı tavsiye ederim. Öncelikli ilgi alanını belirleyip, onlardan başlayarak sonrasında diğerleri ile yapılacak görüşmeler yapılan işi daha verimli hale getiriyor.

Fuarları farklı üreticileri yakalamak adına daha önemli görüyorum. Büyük yarı iletken firmalarının Türkiye distribitörleri ile iş yapıyorsanız bir şekilde gelecek planları hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Ama farklı üreticileri buralardan bilmek çok kolay değil. Yaptığınız işe bağlı olarak Çin-tayvan tabanlı güzel fiyat-performans üreticileri yakalayabilirsiniz.

Birde fuarlar için mümkün mertebe başlangıç tarihinden önce gidip, dinlenmiş bir şekilde ziyareti yapmak bedensel açıdan daha verimli:) Ayrıca Nürnberg soğuktur ;)