Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Kredi kartı kullanımı

Başlatan NamTech, 15 Ocak 2019, 23:03:04

NamTech

Merhabalar,

Herhangi bir uygulamada kredi kartı ile ücret tahsilatı yapma konusunda bilgi sahibi arkadaşlar var mıdır?

Konu hakkında tecrübelerini izlenmesi gereken yolları paylaşabilirler mi?

Herkese projelerinde başarılar
Kim Ne Derse Desin Alelade Birisi.

sinus

Ben hiç böyle bir uygulama yapmadım ama. Bankalar arası kart merkezi var. Kart bilgileri oraya yönleniyor. 3d varsa SMS geliyor yoksa direkt çekiliyor karttan.

Bkm yi arayıp sorsanız belki yardımcı olurlar.

Andromeda

"..internette alışveriş nasıl yapılır?" mı..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

foseydon

herhangi bir ortamda kredi kartı ile tahsilat yapabilmek için "POS" cihazı gerekiyor. İnternet ortamında ise "Sanal POS" cihazı gerekir. Çalıştığınız bankaya başvurursanız çıkartırlar. Ama şirket olmanız lazım, bireysel olarak çıkartamıyorsunuz. Kalanı teknik kısım ben çok anlamıyorum. Ama muhtemelen bir çeşit API sunuyorlardır, ayrıca güvenlik mevzuları vs. var.

NamTech

Bu etrafta kiosk makinaları var örnek vermek gerekirse su yükleme makinalarına son dönemlerde kredi kartı ile yükleme eklenmiş yada kola makinalarında kredi kartı ile ödeme alınabiliyor. Ben bu tür bir sistemin nasıl çalıştığını merak ettim. Sisteme takılan pos ile nasıl haberleşiyor.
Kim Ne Derse Desin Alelade Birisi.

muhendisbey

O öyle bir şey değil.
Sanal pos olarak adlandırılan bir bağlantı verilir size. Bunun yanında apisi de sunulur. Yani ödeme kısmı bankanın sitesi üzerinde gerçekleştirilir. Tıpkı internet bankacılığı gibi. Yani kiosklarda ödeme yapmak için ne pos cihazı ne de başka cihaz gerekmez. Sadece internet bağlantısı olması yeterlidir. Tabi sanal pos almak hem kolay değildir hem de pahalıdır. Sanal pos almayı kolaylaştıran komisyon ve cüzi ücretli payu, iyzico... gibi sistemler de vardır. Aksi halde hesabında bilmem şu kadar para olacak, şirketin karda olacak, aylık 500tl ödeyeceksin bankaya...
Kart manyetik bantta, çipte ve nfc üzerinde kart kodu bilgisini taşır. Bu kodu linkten sorgulatarak işlemler yapılır.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.