Havya İstasyonu Önerisi

Başlatan clonex, 18 Ocak 2019, 14:15:05

clonex

Merhabalar,

Class 968D önerir misiniz? Almışken sağlam bir şey almak istiyorum. 5-10 sene işimi görsün rahat.

Class 952 veya Class 852D baktım ama fiyatları çok yüksek geldi ama.

Bütçem 300TL

Teşekkürler.

ilyas KAYA

Class 968D fiyatı uygun diye aldim ama hiç beğenmedim. Cyber 850d 10 seneden fazladır kullandım.
Is görmez mi görür. Kesinlikle otomatik kapatma özelliğini kullanmayın. Ben sıcak hava tabancası kısmını acip rezistansa toogle anahtar koydum. Kapatmadan önce anahtarı kapatıyorum soğuduktan sonra tamamen kapatıyorum. Kendiniz bunu otomatik yapan birşey yapabilirsiniz ama ben firsat bulup yapamadim.

Eğer kullanırsanız ne olur ? Rezistans sıcakken fani kapatırsanız hava tabancasının ucundaki plastik aksam eriyor.

fide

Cyber 852yi 5-6 senedir kullanıyorum. Havya kısmı işe yaramaz ama sıcak hava kısmı iş görüyor.

Büyük ısıtma için steinel Hl1810 tek geçerim.

Havya için solomon SL20 yada SL30 iyidir. Aslında weller ama yetişmek zor.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

clonex

Önerileriniz için teşekkürler. Aslında benim amacım iki türlüsünün olması. Hem sıcak havya hem ısıtma gerekli benim için. Uzun vadede dayansın istiyorum sadece. Alacağım paraya değsin istiyorum. Sizin tavsiyeleriniz ile mağdur olmak istemiyorum. Daha önce hep ucuz havya kullandım başım ağrıdı hep.

Teşekkürler.

clonex

Alıntı yapılan: fide - 18 Ocak 2019, 18:47:55Cyber 852yi 5-6 senedir kullanıyorum. Havya kısmı işe yaramaz ama sıcak hava kısmı iş görüyor.

Büyük ısıtma için steinel Hl1810 tek geçerim.

Havya için solomon SL20 yada SL30 iyidir. Aslında weller ama yetişmek zor.

Hocam Solomonlara baktımda fiyatları çok yüksek geldi bana :(

clonex

Başka öneride bulunacak marka/model var mı?

sezgin05

Hocam pahalı istasyonlara gerek yok Class 968D olanını tavsiye ederim.  Pahalı ürünümüz 3 yıl sonra arızalandı.Rezistansı pahalı olduğu için vazgeçtik ve 968D aldık epeydir kullanıyoruz.Arızalanır diye aliexpress den uç ve rezistans aldık. 5 yıl oldu sorun yok.