Stm8s kare dalga saydırma

Başlatan isoment01, 21 Ocak 2019, 20:27:48

isoment01

Herkese merhaba, bu ara dtmf ile uğraşıyorum, elimde bir proje var şöyle ki konuşma ve telefon çağrısı aynı hattan gidiyor. Çağrı sinyalini tanıyıp dtmf'i açmam lazım çağrı sinyalini belirli frekanslardan olusan 1 0 lar ile oluşturup buzzer çıkartıyorum sesi. Benim derdim bu çağrı sinyalini counter ile nasıl saydıracagım ? Configürasyonunu bir türlü yapamadım. Bu iş counterla mı capturela mı olur onun ayrımını da bilmiyorum stm8s kullanıyorum bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.

eeburakdemir

Merhaba,
Stm8s ile çalışmalar yapıyorum ama counter çalışması hic yapmadım. Sizin saydırmak istediğiniz dalgaları counter işlemi ile yapmanız lazım. Capture iki sinyal arasındaki süreyi ölçmek için kullanılır. Stm8s in std lib ile verilen örneklerinde sanırım vardı. Ama ben hazır verilen örneklerde bazılarında bir kaç değişiklik yaparak çalıştırabilmiştim. Buna da dikkat etmekte fayda var  ::ok
Asla pes etme...

isoment01

Alıntı yapılan: eeburakdemir - 22 Ocak 2019, 09:27:46Merhaba,
Stm8s ile çalışmalar yapıyorum ama counter çalışması hic yapmadım. Sizin saydırmak istediğiniz dalgaları counter işlemi ile yapmanız lazım. Capture iki sinyal arasındaki süreyi ölçmek için kullanılır. Stm8s in std lib ile verilen örneklerinde sanırım vardı. Ama ben hazır verilen örneklerde bazılarında bir kaç değişiklik yaparak çalıştırabilmiştim. Buna da dikkat etmekte fayda var  ::ok
elinizde bir örnek varsa configürasyonları paylaşabilir misiniz ?
 ben söyle bir şey buldum
void TIM1_setup(void)
{
       TIM1_DeInit();
       TIM1_TimeBaseInit(2000, TIM1_COUNTERMODE_UP, 55535, 1);
       TIM1_CCxCmd(TIM1_CHANNEL_1, ENABLE);
       TIM1_ICInit(TIM1_CHANNEL_1, TIM1_ICPOLARITY_RISING, TIM1_ICSELECTION_DIRECTTI, 1, 1);
       TIM1_ITConfig(TIM1_IT_CC1, ENABLE);   
       TIM1_Cmd(ENABLE);
       enableInterrupts();
}

eeburakdemir

St'nin sitesinden stm8s library'nin içerisindeki örnekler mevcut. Ekstra elimde yapmış olduğum uygulama mevcut değil.  :(
Asla pes etme...

isoment01

Alıntı yapılan: eeburakdemir - 22 Ocak 2019, 11:22:40St'nin sitesinden stm8s library'nin içerisindeki örnekler mevcut. Ekstra elimde yapmış olduğum uygulama mevcut değil.  :(
bende de varda örnekler, yok ben göremedim.

eeburakdemir

Asla pes etme...

isoment01