Osiloskop Önerisi

Başlatan clonex, 26 Ocak 2019, 21:50:29

clonex

Merhabalar,

Osiloskop alacağım uygun fiyatlı bir şey bakıyorum. Aslında çok profesyonel değil de yaşadığım problemleri yakabileceğim/inceleyebileceğim bir şey olursa çok sevinirim.

Şöyle bir ürün buldum iş görür mü?

https://www.banggood.com/tr/Upgraded-MUSTOOL-MT8206-2-in-1-Intelligent-Digital-Oscilloscope-Multimeter-with-Analog-Bar-Graph-p-1331666.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

mufitsozen

O cihaz bir isine yaramaz, ne multimetre nede osiloskop olarak. Parani sokaga atma.

Profesyonel bir cihaz alabilecek kadar para biriktirene kadar asagidaki gibi ucuz bir marka/model sec bence.

https://www.hatfon.com/UNI-T-UTD-2025CL-2x25-Mhz-Osiloskop-7-64k-FTL-LCD-Ekran-450x420x280mm-UTD2025CL,PR-11430195.html

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

foseydon

@mufitsozen in dediği gibi o cihaz bir işe yaramaz.Bütçe sıkıntısı yoksa masaüstü bir cihaz daha fayadalı olur. Fazla para ayıramıyorsan da, zaten 300'ü gözden çıkardıysan şunu alabilirsin:

Hantek-6022BE

biraz daha para ayırabilirim diyorsan, 40-50-60 MHz versiyonları var bu cihazın. onlara bak bütçene uygun olanlardan seç. 50Mhz birşey alabilirsen iş görür, daha sonra masaüstü alsan bile kullanmaya devam edersin.

clonex

Alıntı yapılan: mufitsozen - 27 Ocak 2019, 09:46:38O cihaz bir isine yaramaz, ne multimetre nede osiloskop olarak. Parani sokaga atma.

Profesyonel bir cihaz alabilecek kadar para biriktirene kadar asagidaki gibi ucuz bir marka/model sec bence.

https://www.hatfon.com/UNI-T-UTD-2025CL-2x25-Mhz-Osiloskop-7-64k-FTL-LCD-Ekran-450x420x280mm-UTD2025CL,PR-11430195.html

Hocam baktım, fiyatı çok yüksekmiş :( Neyse o zaman şimdilik alamam o zaman fiyatlar bu kadar yüksekse.

Teşekkürler hocam.

apsis

Alıntı YapHantek-6022BE
Bu cihazın AC seçeneği yok.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

M.Salim GÜLLÜCE

ziyaretci

Hantek gibi AC'de ölçen cihaz var mı? Monitöre bağlıyorsak benim için mükemmel olacak. Masaüstünde yer kaplamayacak.

Aynı tipte;
-100MHz
-AC
-DC
-FFT, özelliklerinde bana önerebileceğiniz cihaz var mı?

tekosis

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 27 Ocak 2019, 22:33:021 defa alacaksın
Fiyatı düşünüyorsan bekle biriktir
Tawsiye bu ürünü al

Bir cep telefonu parası değil. Güzel osilaskop.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

RaMu

Elektronikten para kazanıyorsan yani işin buysa
osiloskop 500$ dan aşağıya yok, bu fiyatta normal hatta ucuz.
@Mehmet Salim GÜLLÜCE nin bahsettiği osiloskop
piyasayı kıran bu fiyata düşüren marka-osiloskop denebilir.
eevblog youtube kanalında Dave in videoları bir çok osiloskobu inceleyip karşılaştırıyor.
Yakın zamanda Keysight ın yeni bir osiloskobunu inceleyecek.
Bu arada Keysight çekilişide başladı sayılır.
İncelenecek osiloskop ve çekiliş ile ilgili bölümünde bulunduğu başka bir video, Mehdi den:

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

sigmoid

Dilim döndüğünce rigol ds1054z incelemesi ve kullanımını anlattım. İşin piri olmadığımdan temel özelliklerden bahsettim. Açıkcası araba aldığımda bile bu kadar sevinmemiştim. Benim için telefondan bile değerli. Faydalı olması dileğiyle.

Osilaskop inceleme videosu :

Kullanım videosu:

foseydon

Alıntı yapılan: erkantr67 - 28 Ocak 2019, 04:24:59Hantek gibi AC'de ölçen cihaz var mı? Monitöre bağlıyorsak benim için mükemmel olacak. Masaüstünde yer kaplamayacak.

Aynı tipte;
-100MHz
-AC
-DC
-FFT, özelliklerinde bana önerebileceğiniz cihaz var mı?

direk monitöre bağlanan yok.

hantek
instustar
picoscope
owon

aklıma gelen markalar, bir tane daha vardı amerika menşeili bir firma ama aklıma gelmedi. bunlara bir bakın belki gönlünüze göre birşey çıkar.

foseydon

masaüstü tavsiye edenleri anlıyorum, hakta veriyorum. dediğiniz de doğru, bir telefon parası değil. gerçi ben telefona fazla para veren bir insan değilim, o bakımdan tam da doğru değil aslında :). ama öğrenci adam için bunlar büyük paralar. belki adamın ayıracak 300-500 lira parası var. bu tarz işler için maker labları olması lazım şehirlerde. adam evinde ufak bir usb scope ile deneme yanılma yapacak, tıkandığı yerde gidip maker labdan faydalanacak veya okulun labını kullanacak.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: sigmoid - 28 Ocak 2019, 17:45:26Dilim döndüğünce rigol ds1054z incelemesi ve kullanımını anlattım. İşin piri olmadığımdan temel özelliklerden bahsettim. Açıkcası araba aldığımda bile bu kadar sevinmemiştim. Benim için telefondan bile değerli. Faydalı olması dileğiyle.

Çok güzel anlatılmış özellikler.
Tebrik ederim.

Ayrıca sinyal jeneratörün ilgimi çekti.
Paylaşırsan sevinirim. ;)

sigmoid

Beğenmenize sevindim. Sinyal jeneratörünü demonte olarak aliexpress ten satın almıştım. XR2206 diye aratıp bulabilirsiniz. Frekansı değiştirirken genliktede değişim oluyor. Basit işler için fena değil.

Montaj videosuda çekmiştim.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: sigmoid - 29 Ocak 2019, 16:18:47Beğenmenize sevindim. Sinyal jeneratörünü demonte olarak aliexpress ten satın almıştım. XR2206 diye aratıp bulabilirsiniz. Frekansı değiştirirken genliktede değişim oluyor. Basit işler için fena değil.

Montaj videosuda çekmiştim.

Anladım.
8038 den sonraki seri..