IR2117 Test Etmek

Başlatan rayman, 30 Ocak 2019, 23:20:40

rayman

Ir2117 ile çalışmalarım var.. Ancak bu entegreyi dışardan test edip basit bir şekilde devreye öyle bağlamak istiyorum.. Malum patates baskı yada orjinalinden ayırmak için yoksa devrede büyük zarar vede masraf ediyorum....

Melih1802

- Beslemesini verip pic veya plc ile basit bir kod yazıp THURT TABLE a uyup uymadığını kontrol edebilirsin,

- Datasheet 6. Sayfadaki test devresini kurabilirsin, veya son sayfadaki entegre üzetindeki yazıların formatına ne kadar sadık kalındığına bakabilirsin.

- Kullandığım programlama cihazı entegreler için basit bir kod ile test etmeme izin veriyor, bana ulaşırsan veya entegreleri ulaştırırsan benim cihazda sende test edebilirsin.

rayman

Dediğinden sadece entegeryi datasheetinde test şeması olduğunu anladım.. Bu devrede Sin girişine anahtar bağlayıp çıkışta ledi yaksak yeterli diye düşündüm.

Melih1802

Led yakmak yetmeyecektir. Osilaskop ile gözlemlemek ve bir sızıntı olup olmadığını gözlemlemek te lazım.
Girişinde sinyal yokken çıkışında bir kaçak olabilir ve tam tersi girişte sinyal varken  çıkış vermiyor olabilir.

rayman

Osilaskop yok işte bende.

esensoy

Bu tip entegreler sınır değerlerde belli oluyor genelde, yani yüke bindirip test etmekte fayda var,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.