ClearPath Motor Teknolojisi

Başlatan FMY, 02 Şubat 2019, 14:12:54

FMY

endüstriyel uygulamalardan kullanılacabilecek motorlar. yeni çıkmış galiba ama baya iyi birşeye benziyor. servo kadar pahalı değiller ve daha iyiler... kullanan falan varsa yorumlarsa harika olur.

linkler:

https://www.teknic.com/products/clearpath-brushless-dc-servo-motors/clearpath-servos/
Mekatronik

z

Yeni bir motor teknolojisi degiller. Surucu ve motorun entegre edildigi motorlar.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

FMY

Alıntı yapılan: z - 02 Şubat 2019, 14:50:09Yeni bir motor teknolojisi degiller. Surucu ve motorun entegre edildigi motorlar.
fiyat olarak servolara göre ucuzlar. ozaman nasıl bi dezavantajları olabilir ki hocam
Mekatronik

z

Normal servo motor fiyatlarini arastirmadim ve bu motorlarin dezavantaji olup olmadigini bilemem. Asil soru adamlar surucu + motor fiyatini nasil servo motor fiyatindan dusuk yapmislar onu arastirmak lazim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gumush

Brushless motorlar ile yapiliyor. Odrive'da buna benzer bir projeydi hatirladigim ?
Holding torque isini merak ettim bu surucude ?
Hikmet Gumus  izmir

sezgin05

Yerli firmalardan satış yapan var mı bunu?

ertuğrul54

çalıştığım firmaya  tanıtıma gelmişlerdi bir arayüz tarafından programlıyorsun hızını encoder sayısı kadar ileri veya geri  inputlar da vardı  0-10v giriş gibi yelpazeleri vardı

fbkaya

Sürücülerinin içerisinde olması dışında pek bi farkı yok gibi.Fiyatları da ucuz sayılmaz, en düşük modelleri 250$ dan başlıyor.

@gumush evet Odrive, başarılar. Araştırmıştım bi ara, tutunma torkları da normal servo motorlar kadardı.