STM32F103C8T6 muadili olarak CS32F103C8T6 iş görür mü?

Başlatan tekosis, 15 Şubat 2019, 19:45:35

yesilu

defolu veya güvenilmez diyemeyiz, adamlar 64k flash var bunda diye yayınlamış, ilk 64kb a garanti veriyor, sonrası şansa kalmış. yüklediğim 71kb lık programı verifiye etti. ptesi st32ye 128kb yükleyip deniycem bakalım. cs32 gerçekte 64 de program mı yanılıyor, serial yükleme neden yapılamıyor kurcalıycam biraz.

tekosis

@yesilu merak ettim bakalım ne çıkacak. Benim aklıma takılan malzeme kalitesinden kaynaklı hata toleranslarının ne olduğu. Mesela stm serisi adc ölçümünde 10bit standart hata yapıyor diyelim aynı şartlar altında bu mcu kaç bit yapacak?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

yesilu

st olana 128kb lık bin dosyası yazdırdım, hatasız yazdı, verifiye etti. cs ye gelirsek system memory deki bootloaderi indirip flash a kopyalayınca usb-serial bağlantıyı kabul etti. 64kb olayında gelişme yok, stlink utility 64k olduğunu söylüyor ama adreslerden 128k ya ulaşılıyor görünüyor, yazmak istendiğinde ilk 64kb ın kopyasını 2. yarıya baştan yazmış görünüyor. yabancı forumlarda roger clark diye bu işin piri bir eleman var o da çözememiş, kurcalamış 128k yapmış birara, sonra ne olduysa geri 64k a düşmüş. boot0 pini hiç işlev görmüyor gibi, evde multimetre ve büyüteçle yollarına dirençlerine bir göz atıcam.

yesilu

yollarda sorun yok,boot0 jumperı st de 104 kodlu, cs de 01D kodlu smd dirençle işlemciye gidiyor. 01D yi 100K olarak ölçtüm. jumperi 1 konumuna takınca (mcu bacağını 100k pullup yapınca da denebilir) st nin bacağı 3.3v a yükselirken cs ninki 0.98v da kalıyor. bu nedenle system memory boot moduna geçemiyor sanırım ama neden...