27 Mayıs 2019, 15:03:08

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Online HDL eğitimleri

Başlatan MC_Skywalker, 21 Şubat 2019, 14:57:32

MC_Skywalker

Çeşitli online eğitim sitelerinin almış olduğunuz VHDL, Verilog eğitimlerini bu başlık altında Toplamanın iyi olacağını düşündüm.

Learn VHDL and FPGA Development https://www.udemy.com/share/1001B0A0obdFhQRno=/ birikenn Udemy kredileriyle indirim zamanı aldım. Biraz eski olmasına rağmen forum FPGA kampanyasında aldığımız BASYS3 ile anlatmış. Testbench'e girşi yapmış. IDE içinde ki similasyonu anlatmış. şuan 7. konuya geldim.

Xilinx FPGAs: Learning Through Labs using VHDL  https://www.udemy.com/share/100gTSA0obdFhQRno=/ ilk bahsettiğim kurusu anlatan kişinin başlangıç seviyesi için diğer bir kurusu.


Introduction to VHDL https://www.udemy.com/share/1005fAA0obdFhQRno=/ yine aynı kişinin sadece VHDL anlatımı ve similasyonu içern kurusu.

FPGA Design Learning VHDL https://www.udemy.com/share/1001B8A0obdFhQRno=/ bu kursta UART özellikle dikkat çekici. bu kurusun anlatıcısı Quartus üzerinde anlatım yapmış.


How To Implement Your First VHDL Design on FPGA https://www.udemy.com/share/100sFyA0obdFhQRno=/
Temel VHDL ve FPGA anlatımı bu kurs şuan ücretsiz.
Comodore C64 ve/veya Amiga 500 bağışlarınız kabul edilir. https://www.pcbway.com/setinvite.aspx?inviteid=47459 Bir işsize kitap bağışlamak istermisiniz ---> http://a.co/cuyqkBx   https://instagram.com/mc6810p10

fbkaya

Ücretsiz kur için teşekkürler  :)
Ben https://www.udemy.com/share/100wIiAkUfeV5VRXg=/ bu kursu satın aldım, içerik bakımından diğerlerine kıyasla daha kapsamlı bulmuştum.

Niyazi_SARAL

Bizim Çizgi Tagem bulut alanında bunlar ve benzeri birçok video eğitim var. İşte listesiErişmek için sadece aşağıdaki linkten Google Gruba üye olmak lazım.

https://groups.google.com/forum/#!forum/cloudcopy_istek

Ayrıca diğer bölümlerin tamamı aşağıdaki index dosyasında görülebilir.

http://transfer.cizgitagem.org/nsaral/Tagem_Index.pdf
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

mehmetemin

Niyazi Hocam , çok teşekkürler.