Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Samsung S3C2410

Başlatan aster, 20 Aralık 2005, 13:12:38

aYe

Alıntı yapılan: "mp3dragon"Konu dağılacak ama ne yapayım dayanamıyorum.

1. Tarım ve sanayi çağı bitmiştir.
2. Çağımız bilgi çağıdır.
3. Tarım çağında buğday, endüstri çağında çelik ne ise bilgi çağında bilgi odur.
4. Bilgi durağan değildir.
5. Altı ay öncesinin bilgisi nostaljidir.
6. Çin'in nüfusu 1.3 milyardır.
7. 1.1.2008 de Çin kotaları kalkmaktadır.
8. Bilim üretmeden teknoloji üretemezsiniz.
9. Gaz lambası fitili üreterek, led ile rekbet edemezsiniz. İstediğiniz kadar en ucuz gaz lambası fitilini ben üretirim deyin.

Ben alakayı kuramadım???

Hazır kopmuşken iki satırda Irak sınırındaki tansiyondan bahsetseydiniz bari...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mcan

ben geliyim diyicem ama tarih önemli

aYe

Alıntı yapılan: "mp3dragon"Konu dağılacak ama ne yapayım dayanamıyorum.

1. Tarım ve sanayi çağı bitmiştir.
3. Tarım çağında buğday, endüstri çağında çelik ne ise bilgi çağında bilgi odur.
9. Gaz lambası fitili üreterek, led ile rekbet edemezsiniz. İstediğiniz kadar en ucuz gaz lambası fitilini ben üretirim deyin.

Ben mesajı yazdıktan dakkalar sonra aynı mesajı araya nasıl ikinci kez yazıyorsun???

Uzun zamandır foruma yazmıyorum ama sürekli takip ediyorum, bugün bu başlıkta saçma sapan şeyler oluyor, yöneticiler bir incelerse sevinirim...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mp3dragon

Alıntı yapılan: "ahmet abüü"Şuan için 3 kişi görünüyor. mp3dragon ben gelmem kitimi verin sadece bana, diyor. Yani 3.5 kişi ediyor.
Amaç üzüm yemek mi? bağcıyı dövmek mi? Maliyeti oluşturan faktör nedir? kit bedeli mi? yoksa eğitim ücreti almayı mı düşünüyorsunuz? Neden 0.5 sayıldım eğitime katılamayınca? SDK ve kit hazırsa başlangıç için bir kaç sayfalık bir anlatım yeter diye düşünüyorum. İlersi zaten kullanıcıya kalmış.

Alıntı yapılan: "aYe"Ben alakayı kuramadım???

Onunla da alakası var tabii ama oraya kadar uzatmadım. El uydusuylu Irak'a girmemezin sebebinin altında da bu var.

Alıntı yapılan: "aYe"Ben mesajı yazdıktan dakkalar sonra aynı mesajı araya nasıl ikinci kez yazıyorsun???

Benim internetin azizliği, bazen hata veriyor ikinci kez göndermeye kalkınca da araya girdi.

Alıntı yapılan: "aYe"Uzun zamandır foruma yazmıyorum ama sürekli takip ediyorum, bugün bu başlıkta saçma sapan şeyler oluyor, yöneticiler bir incelerse sevinirim...

Açıklamanı istiyeceğim saçma sapan olan nedir? benim yazdıklarım mı?
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

ahmet abüü

Unutduysanız tekrar hatırlatıyım beyler konu burda kalmıştı...

Alıntı yapılan: "ahmet abüü"S3C2440 400 Mhz ile...
İstanbul-Kartal ‘da projektör dahil her türlü imkanı olan bir salonda eğitim için ilgilenenler isim listesi hazırlasın forumda. Max 10 kişi. Bir tam gün şeklinde olacağından cumartesi gününü ben uygun buluyorum. Tek yapmanız gereken hazırlık, içinde iki bağımsız hard olan PC temin etmek. Birinde Linux RedHat 9 diğerinde XP Sp2 kurulu olacak. RedHat 9'u birlikte yükleyeceğiz. Gün sonunda PC ile beraber üzerinde QT Linux ve WinCE 5.0 çalışır vaziyette geliştirme kitlerini alıp gideceksiniz. Katılım sayısı = kit sayısı ve maliyet olacağından oluşacak sayıya göre maliyetleri açık bir şekilde sizlere bildireceğim. Eminim ki, Kurs+Kit maliyetini duyduğunuzda ağzınızla gülmeyeceksiniz.
LiNUX bir sudur, iç iç kudur.

aYe

Alıntı yapılan: "aYe"Ben alakayı kuramadım???

Onunla da alakası var tabii ama oraya kadar uzatmadım. El uydusuylu Irak'a girmemezin sebebinin altında da bu var.

Hocam Arm'ım bu yazdıklarınızla hiç bir alakası yok, bunlarla uğraşmayın dünya almış başını gitmiş gidin çobanlık yapın yazarsanız kızarım ben.

Konuyu dağıtmayın, elektronik bitmiş bu ülkede çobanlıktan başka şey yapılmaz diye yeni başlık açın.

Alıntı yapılan: "aYe"Ben mesajı yazdıktan dakkalar sonra aynı mesajı araya nasıl ikinci kez yazıyorsun???

Benim internetin azizliği, bazen hata veriyor ikinci kez göndermeye kalkınca da araya girdi.

Bu nasıl bir azizlik? Ben mesaj yazdıktan 30 dakika sonra araya mesaj girmesi mümkün değilki...

Alıntı yapılan: "aYe"Uzun zamandır foruma yazmıyorum ama sürekli takip ediyorum, bugün bu başlıkta saçma sapan şeyler oluyor, yöneticiler bir incelerse sevinirim...

Açıklamanı istiyeceğim saçma sapan olan nedir? benim yazdıklarım mı?

Yukarıda açıkladım işte, gereksiz mesajların silinmesi gerekiyor.

Politik olanlar, sizin bana sorduklarınız ve benim size olan cevaplarımda dahil.

İki satır Arm konusundaki gelişmeleri takip edeyim diye foruma giriyorum, ana haber bültenlerini izliyorum sanki banane arkadaş siyasetten...!

aYe

Bir başka saçma sapan sorunda şu;

Sadece "ahmetabüü" id'si ne zaman yazsa, son yazan "mp3dragon" şeklinde gözüküyor...!

mp3dragon

Alıntı yapılan: "ahmet abüü"Unutduysanız tekrar hatırlatıyım beyler konu burda kalmıştı...

S3C2440 400 Mhz ile...
İstanbul-Kartal ‘da projektör dahil her türlü imkanı olan bir salonda eğitim için ilgilenenler isim listesi hazırlasın forumda. Max 10 kişi. Bir tam gün şeklinde olacağından cumartesi gününü ben uygun buluyorum. Tek yapmanız gereken hazırlık, içinde iki bağımsız hard olan PC temin etmek. Birinde Linux RedHat 9 diğerinde XP Sp2 kurulu olacak. RedHat 9'u birlikte yükleyeceğiz. Gün sonunda PC ile beraber üzerinde QT Linux ve WinCE 5.0 çalışır vaziyette geliştirme kitlerini alıp gideceksiniz. Katılım sayısı = kit sayısı ve maliyet olacağından oluşacak sayıya göre maliyetleri açık bir şekilde sizlere bildireceğim. Eminim ki, Kurs+Kit maliyetini duyduğunuzda ağzınızla gülmeyeceksiniz.

Hayır burada kalmıştı. Ben cevabını alamadım.

Alıntı yapılan: "mp3dragon"Amaç üzüm yemek mi? bağcıyı dövmek mi? Maliyeti oluşturan faktör nedir? kit bedeli mi? yoksa eğitim ücreti almayı mı düşünüyorsunuz? Neden 0.5 sayıldım eğitime katılamayınca? SDK ve kit hazırsa başlangıç için bir kaç sayfalık bir anlatım yeter diye düşünüyorum. İlersi zaten kullanıcıya kalmış.

Yukarıdaki iletime ilave olarak salon kirası filan ödenecekse katılamayacak olmama rağmen onu da paylaşmaya hazırım ama lütfen açık olun.

ahmet abüü

Eyvah deşifre oldum.
Benim ne kadar kazıkçı ve parayı seven birisi olduğum anlaşıldı. Ben Arm9 bahanesiyle eğitim verip altıma bir 2008 BMW çekmeyi düşünmüştüm. Planlarım suya düştü. Rezil oldum millete. Utancımdan bir daha nasıl yazacağım buraya.? Eğitim ücreti almayacaktım ki desem, artık inanırlar mı bana.? Hey gidi Napolyon… Napolyon… sen olsaydın ne yapardın bu durumda.?
LiNUX bir sudur, iç iç kudur.

Analyzer

Selam,

Arkadaşlar konuya dönsek daha faydalı olur kanaatindeyim. Rica ediyorum. Evet ne karar verdik? Sayının tamamlanmasını bekleyeceğiz değil mi? Sinan hocaya da rica edelim, ana sayfanın "deneme" yazan tablarına yazabiliyorsa bu konuya link versin. Göremeyen ancak ilgilenecek arkadaşlar olabilir.
Diğer konuları da rica ediyorum, sonlandıralım birbirimizi kırmadan.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ground

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

Arkadaşlar konuya dönsek daha faydalı olur kanaatindeyim. Rica ediyorum. Evet ne karar verdik? Sayının tamamlanmasını bekleyeceğiz değil mi? Sinan hocaya da rica edelim, ana sayfanın "deneme" yazan tablarına yazabiliyorsa bu konuya link versin. Göremeyen ancak ilgilenecek arkadaşlar olabilir.
Diğer konuları da rica ediyorum, sonlandıralım birbirimizi kırmadan.

Analyzer

mp3dragon hocam bulduğu geliştirdiği her yeni çalışmayı burada bize herkze ciddi anlamda katkısı olacak şekilde paylaşmıştır. Diğer emektar bizim için çok önemli üyelerimiz gibi..

Onun ve onun gibi buraya emek veren diğer üyelerimizin yazdıkları yazıları değerlendirirken birkaç defa okumakta anlamakta yarar vardır.

Ahmet abüü bir eğitim projesi içerisinde ayrıntılarını bilmiyorum.. İnşallah ülkemiz için hayırlı olur.  Hayırlı olan herşey nasibini bulur.

Bu konunun gelişmesi olayın anlaşılması açısından bir eğitim yapılacaksa ve bir kit satılacakca (yada edinilecekse ayrıntı bilmediğimden o terimi kullandım yanlış anlaşılmasın).. Bunun maddi , manevi  bir trafiği olacaktır.

Bu gibi bir trafiğe girecek insanların olaya temkinli yaklaşmasının tek nedeni içeriğin , edinilecek kitin çok açık bir şekilde ifade edilmemesinden kaynaklanmış gözüküyor.

Mevki sorunu olan insanlara yapılacak yardım ( yardımsa , içeriği ayrıntıyı bilmediğimden böyle yazıyorum kusuruma bakmayın) onları imkanlarından zorlamak değilde gerçekten ona bilginin ulaşmasını sağlamak olmalıdır.

Bu tip sorunu olan örn. mp3dragon hocam.. Bu kiti istemiş , mevki sorunu olduğundan varsa birkaç sayfa not yeterli olacak demiş.. Özellikle ARM çalışmalarını bildiğim için ona yeterli olacağından bende eminim.. :)

Siyasi yazı görmüyorum.. mp3dragon hocam gibi bende burada bir  yöneticiyim.. Yapılmak istenen yardımın bir koşula sokulmaması gerektiğini örneklerle özellikle dünyadaki gelişmelere dem vurarak belirtmiş..

Picproje de bu tip eğitimlere her zaman açığız. Fakat picproje bünyesinde ve ya adını anarak yapılmak isteniyorsa bunun için öncelikle iletişime geçilmesi gereken kişiler mevcut.

Bu sayede Picproje hangi ortamın içinde olduğunu bilip bu konuda desteğini esirgemeyecektir.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

aYe

Alıntı yapılan: "ground"
Siyasi yazı görmüyorum.. mp3dragon hocam gibi bende burada bir  yöneticiyim.. Yapılmak istenen yardımın bir koşula sokulmaması gerektiğini örneklerle özellikle dünyadaki gelişmelere dem vurarak belirtmiş..

Picproje de bu tip eğitimlere her zaman açığız. Fakat picproje bünyesinde ve ya adını anarak yapılmak isteniyorsa bunun için öncelikle iletişime geçilmesi gereken kişiler mevcut.

Merhaba Sinan hocam,

Başlıkla ilgili bazı teknik sorunlardan bahsettim, onlarıda incelemeye alırsan sevinirim.

Ayrıca siyasi birşeyler görmüyorum demişsin ama şu aşağıdakilerin tek kelimesinin ARM ile alakası yoktur, tarafsız olmanı rica ederim.
Benimkilerde dahil alakasız yazıların silinmesi, yarınlarda buraları okuyup bilgi alacak kişiler için birincil önceliktedir.
Konuyu dağıtanın yönetici olup olmamasının ayrıcalık getirmediğini forum kurallarından vakıfım.

"1. Tarım ve sanayi çağı bitmiştir.
9. Gaz lambası fitili üreterek, led ile rekbet edemezsiniz. İstediğiniz kadar en ucuz gaz lambası fitilini ben üretirim deyin."

@Ahmetabüü

Seninde son mesajın resmen saçmalık, yazdıklarının ARM ile ne alakası var???

Ayrıca ground'un da dediği gibi, bu tür eğitim çalışmalarından önce forum yöneticilerini bilgilendirmelisin, açık ve eksik nokta bırakmamalısın.

Edebiyat yapmak yerine net sorulara net cevaplar vermelisin, kültür bakanlığı değil burası, picproje!

volblood

Arkadaşlar merhaba,
Bu başlığın sonu nereye varacak kestiremiyorum ama bu eğitime ben de katılmak istiyorum. Benimle beraber bir arkadaşım daha gelmek istiyor.
Böyle kapsamlı bir konuda, bu işle daha önceden çalışmış kişilerin bizlerle bilgilerini paylaşması çok iyi olur.
Saygılarımla.

mp3dragon

Eğitimi verecek kişi ahmet abüü olacaktır. Dolayısı ile yer ve zaman konusunu onun belirlemesi uygundur. Eğitimin kit üzerinden olması sebebi ile kit temini maaliyeti belirleyen bir faktördür. Kit temini de ahmet abüü tarafından sağlanacağından katılımcı sayısına göre kişi başı maaliyet, yer ve zaman konusunda ahmet abüü nün bizi bilgilendirmesini beklemekteyiz.

anafor

Bu kursun maliyeti nedir?Ben istanbuldayım maltepede oturuyorum. benim kite ve bu kursa ihtiyacım var konuyu açıklıga kavuşturalım.Ben bu konuyla ciddi ciddi ilgileniyorum zaten şu an hali hazırda böyle bir projeyle ilgileniyorum.Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.