MikroC ile ARM programlama kitabındaki USB hatası nedir?

Başlatan universitelim54, 12 Mart 2019, 22:05:42

universitelim54

Arkadaşlar Mrb.
Selim koç ve mehmet ali dal hocalarımızın yazmış oldugu MikroC ile ARM programlama kibaında yer alan USB ile haberleşme örneğini aynen yazmama karşın usb ile iletişim sağlayamıyorum . Bunun sebebini bilen var mı  ? küçükte olsa hatanın ne olduğunu yazabilir mi

tekosis

Hata nedir? gerekli kütüphaneleri dosyanıza eklediniz mi?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

universitelim54

kıtap ıle gelen usb kutuphanesını ekledım. programı calıstırdım vendor veya product ID hatası dıyerek baglantıya ızın vermıyor

universitelim54

hex de girsem desimalde girsem bir turlu ID ler eşleşmiyor hocam

universitelim54

Selim Hocam sizin kaynak kodunu verdiğiniz hex dosyasını yüklediğim zaman program çalışıyor. Ancak kitaptaki kodu yazıp derlediğim zaman program çalışmıyor. USB tanımıyor. usb yi çıkartıp taktığımda bile her hangi bir ses vermiyor. acil yardımınızı rica ediyorum . Saygılar

selimkoc

USB hid dosyası ile proje dosyaları aynı klasörde olmalı.

universitelim54

aynı klasorde hocam. frekans ayarlarıyla ılgılı bır sorun olabılırmı ?

universitelim54

universitelim54

Tecrübesini paylaşacak bir müslüman yok mu ?  acil bir proje için usb haberleşme  kullanmam gerekiyor

Murat Mert

S.A.
İlk denemelerimde çalıştırmıştım.
*Mcu ne kullanıyorsun?
*Usb den nasıl bir uygulama yapacaksın?
*Project edit den ayarlarını doğru yaptın mı?
mert07

universitelim54

stm32f407 diskovery deneme kartını kullanıyorm. kıtaptakı kodları aynen yazdım . ID ler eşleşmiyor. hex veya desimal olarak da denedim yine çalışmadı. bir makine arayüzü hazırlıyorum . c# ile usb yi haberleştirirsem sorun çözülr.ayarlar bu sekılde

Murat Mert

Alıntı yapılan: universitelim54 - 14 Mart 2019, 21:28:15stm32f407 diskovery deneme kartını kullanıyorm. kıtaptakı kodları aynen yazdım . ID ler eşleşmiyor. hex veya desimal olarak da denedim yine çalışmadı. bir makine arayüzü hazırlıyorum . c# ile usb yi haberleştirirsem sorun çözülr.ayarlar bu sekılde

mikroe nin sitesinde birçok uygulama var aslında. Allah dan bir mani olmazsa akşam evden ayarlama yapıp yollayayım.
mert07

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: universitelim54 - 14 Mart 2019, 21:28:15

stm32f407 diskovery deneme kartını kullanıyorm. kıtaptakı kodları aynen yazdım . ID ler eşleşmiyor. hex veya desimal olarak da denedim yine çalışmadı. bir makine arayüzü hazırlıyorum . c# ile usb yi haberleştirirsem sorun çözülr.ayarlar bu sekılde

Konfigürasyon ayarlarınız yanlış. Ayarlarınızı kitaptaki gibi yaparsanız sorununuz çözülür.

Murat Mert

Biraz önce deneme yaptım program linki

https://www.dosyaupload.com/ewRU

videosunuda yükledim
https://www.youtube.com/watch?v=t7TrAf_YccI

ben 168 mhz de çalıştırdım aslında 140 tavsiye edilen 120 mhz de çalıştırmak
mert07