USB portlar çalışmıyor

Başlatan kudretuzuner, 13 Mart 2019, 13:37:49

kudretuzuner

Merhaba,
İlk göz ağrım(Toshiba notbook PC) artık çok eskidi.USB portlar da bugün çalışmaz oldu.taçped çalışıyor ama benim elim alışık değil bayağı zorlanıyorum.Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.
Amatör

Elektroemre

Bataryasını söküp, sadece adaptörde iken çalıştırın. Bu durumda USB ler çalışıyorsa, biosu güncelleyin.

kudretuzuner

Yok maalesef çalışmadı 3 adet USB port var hiçbiri yanıt vermiyor.Ayrıca Flaş diskleri de okumuyor. :(
Amatör

Elektroemre

Son çare olarak, kesik bir USB kablosunu takıp portlarda 5V var mı diye bakıp. 5V yoksa, data pinleri hala hayatta olabilir. Bu durumda porta dışarıdan 5V vererek bir cihazı çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ama bilgisayara 5V u dışarıdan verme konusunda tüm risk size ait :) PC ye zarar verme ihtimalinizde var.

kudretuzuner

Yandaki USB'de 5 volt yok arkada üst üste olan iki USB de de 5 volt gördüm,her ikisin de denedim ama ne mausu ne de flaşı görmüyorlar.
Amatör

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 13 Mart 2019, 14:12:26Yandaki USB'de 5 volt yok arkada üst üste olan iki USB de de 5 volt gördüm,her ikisin de denedim ama ne mausu ne de flaşı görmüyorlar.
Kudret Abi Bios ayarlarını bi gözden geçir.
Özellikle USB port ayarlarını..

Kabil ATICI

USB portları donanım olarak değiştirin. Kart üzerinden sökülüp yenisinin takılması yerinde olablilir.
Zamanla pinleri yeterli teması kaybedebiliyor. Bu durum USB portlara taktığınız cihazlar içinde olabiliyor.
ambar7

kudretuzuner

Merhaba,BİOS'u denedim olmadı,"yönet,sistem araçları,aygıt yöneticisi,evrensel seriveri yolu denetçisi" tamamı sarı "?" işareti çıkıyor.Bu durum proteus 8 versiyonu yükleyip virtual USB kur diye bir yere tıkladığımı hatırlıyorum.Acaba benim USB portları devre dışı mı bıraktı bilemiyorum.Yarın proteusu silip orijinal CD'sinden ONAR diyeceğim bakalım olacak mı?Yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Amatör

kudretuzuner

Merhaba,
Format attım.Düzeldi.Şimdi tekrar güncelleşme için zaman gerekecek.Neyse ki fiziksel bir hasar yokmuş.
Amatör