2. el dizüstü alırken...

Başlatan Andromeda, 13 Mart 2019, 17:39:11

Andromeda

..nelere dikkat edeceğiz ve en önemlisi nasıl..yani 2. el satan dükkana girdiğimizde kısa sürede  disk ve pillerin durumunu nasıl anlayalım..veya satıcıya güvenip bir problem çıkarsa geri alacağına dair söz mü alalım..
gerçi bizde satılan malı geri alan esnafı mumla arasan bulamazsın..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

fide

1-Menteşelere dikkat et
2-Batarya değişimine zaten hazır ol
3- hızlandırmak için zaten ssd takarsın, diskte önemli değil
4- Dizüstünün özellikle fan kısmının ısınıp ısınmadığına dikkat et, aşırı ısınma varsa fan kısmının içi toz dolu olabilir.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: fide - 13 Mart 2019, 20:27:491-Menteşelere dikkat et
2-Batarya değişimine zaten hazır ol
3- hızlandırmak için zaten ssd takarsın, diskte önemli değil
4- Dizüstünün özellikle fan kısmının ısınıp ısınmadığına dikkat et, aşırı ısınma varsa fan kısmının içi toz dolu olabilir.

Haha tamda benim külüstürü tafif ettmişsin :D

ankyra

Vidalarına da bak, açılmış mı. tamir gördüyse uzak durulabilir.

Andromeda

..acer marka 2gb ram 2.2 ghz bir tane buldum..pil bozuk..350 tl..modelini bilmiyorum..
300-350 tl ye pilsiz dizüstü varmış..ilginç..desenize pil yoksa zaten dizüstü değildir..pil lazım değil..maksat taşınabilir olması..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Erol YILMAZ

Thinkpad T420 T430  T440  vs gibi bi model bak derim.

cevat1

Alıntı yapılan: elek - 14 Mart 2019, 19:53:07..acer marka 2gb ram 2.2 ghz bir tane buldum..pil bozuk..350 tl..modelini bilmiyorum..
300-350 tl ye pilsiz dizüstü varmış..ilginç..desenize pil yoksa zaten dizüstü değildir..pil lazım değil..maksat taşınabilir olması..
Batarya ömrü 300 şarj/deşarj dönüşümlüdür. 5.000/6.000 tl. 'lik Sıfır cihazda alsanız 2 yıl sonra batarya değişimi gereklidir. Kaldı ki... 2 ci el cihazlarda batarya şart.