mpu-6050 Sensörü 3D Görselleştirmesi

Başlatan devrecii, 22 Mart 2019, 23:20:56

devrecii

Hız ve konum bulmak istiyordum ama yemedi  :'(  hiçbirşey yapamadım bari  ciroskopu görselleştireyim dedim .
Programı indirip mouse ile haraket ettireblirsiniz , incelemenizi öneririm, uçak ciroskopu çok tatlı oldu   :-*

İnternete çok araştırdım konumu hızı bulmak nasıl olur diye, yapılanlar gps yada gnss ile yapmışlar bu tip sensörler ile yapan yok , mesela gps siz navigasyon yapabilen bir modul yapılsa muazzam para kazandırır (Gerçi yapılacak olsa idi bize bırakmazlardı )

Not: mpu6050 iic adresine 0x68 denilmiş heryerde ama  0xD1 adresinde çalıştı nedenini bilmiyorum . aliexpresden çok satan yerden aldım

https://drive.google.com/open?id=1AIVozS035WvyNzmtDxvj3V_BKvCz8jhV     source  kodları içinde c++

Hattusa

Alıntı YapHız ve konum bulmak istiyordum ama yemedi

hocam bu hız ve konum bulmak için farklı bir çözüm olarak ne düşünüyorsunuz? açıkcası benimde ihtiyacım vardı
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: pro-TR - 23 Mart 2019, 00:35:57hocam bu hız ve konum bulmak için farklı bir çözüm olarak ne düşünüyorsunuz? açıkcası benimde ihtiyacım vardı
Hız ve konum bilgisi en pratik GSM şebekesi üzerinden yapılabilir.
Baz istasyonlara neredeyim diye sorabiliyorsunuz.
Lokasyon değişimi ve süresiylede ortalama hız bulunabilir.
Çok seri hız değişimi isterseniz yerdeğiştiren birimin hareket mekanizmasına bağlanmanız gerekir.

superconductor

Alıntı yapılan: iboibo - 22 Mart 2019, 23:20:56Not: mpu6050 iic adresine 0x68 denilmiş heryerde ama  0xD1 adresinde çalıştı nedenini bilmiyorum . aliexpresden çok satan yerden aldım

0x68 sayısını bir bit sola kaydırırsanız D0 elde edersiniz. En sağdaki bit read/write biti. Yani sizin uygulamanızda da i2c adresi 0x68 aslında.

devrecii

@pro-TR  uğraşıp yapamayınca parası neyse verip alalım dedim, gps ile yapmışlar  , programlama ile bazı özel hareketleri bulmuşlar mesela yürüme gibi bazı el hareketleri gibi.

Uçaklarda mekanik bir sistem var gps yi doğrulamak için varmış  şunun gibi

https://www.youtube.com/watch?v=U2JvtNbGVZc

Bende mpu ile yaylı ağırlıklı bişeyler düşünüyorum, arada sırada hobi amaçlı uğraşacağım zevkli bi konu.

@Mehmet Salim GÜLLÜCE evet haklısınız, bir de gnss diye birşey varmış çin,amarika,avrupa,hindistan,rusya ne kadar gps uydusu varsa hepsinden veri alıp milimetrik konum bulabiliyormuş.

@superconductor internette  mpu-stm32 kodları bu şekilde, hatta bu sitede vardı  :) ,modul çalışmayınca acaba iic setupu mu yanlış yaptım diye iic oled ekran bağladım normal adresinde sorunsuz çalışmıştı. Neyse çalıştıramayn arkadaşlar bir de bu adresi denesin ,  ayrıca yazmayı unutmuşum mpu ya ilk elektrik verildiğinde 200-300ms bekleme yapmadan iletişime geçmeyin