Et Parçama Makinesi

Başlatan rayman, 08 Nisan 2019, 20:40:54

rayman

Arkadaşlar bir sorum olacak :
Haliyle etleri kasaptan çekerken , kıyma makinesi eti presleyerek baskı uygulayarak çekiyor.. Et bu işleme maruz kalırken etin suyu , minerali kanı ne varsa makinede kalıyor... Aslında biz kuru et yiyoruz. O yüzden zırk bıçağı ile kebap yapılır.. Ama çok zor iş. 1kg kıymaya zırk yapmak inanılmaz külfetli.. Bu neticede teknolojiden yararlanacağımız özel zırk makinesi varmıdır ev için?  Büyük sanayiii makineleri var çok pahalı.. Maksat eti sıkıştırmadan pervanenin birisi eti kaldıracak , diğeri eti havada parçayacak.. Böyle birşey ?

MB_77

Eti havada parçalama konusunu samuraylara danışmak gerek, ancak evde yapılabilir bişey şöyle olabilir; şarküterilerde bulunan küçük pastırma dilimleme makinası alınarak eti birkaç kez farklı yönlerde kıyabilirsiniz. Parmaklara dikkat.

engerex

İnternette arayınca bahsettiğin olay endüstriyel mutfak robotu gibi bir şey.

rayman

Bahsettiğim makine bu aslında ama çok pahalı eti havada parçalıyor
http://www.sahveli.com/detail/107/zdk--ayakli.html#!prettyPhoto

Mucit23

evde kıyma yapması gerektiğinde eğer evde kıyma makinesi yoksa annem mutfak robotu ile eti kıyma yapardı.

rayman

Alıntı yapılan: Mucit23 - 08 Nisan 2019, 23:16:04evde kıyma yapması gerektiğinde eğer evde kıyma makinesi yoksa annem mutfak robotu ile eti kıyma yapardı.
Mutfak robotu var bende ufak ama kıyma çekmedim. Bıçak giderse yada sararsa diye.. Dikkat ettiyse eti parçalarken etin suyu içersinde kalıyor makinenin preslemiyor lezzeti tartışılmazzç

tekosis

bizde tefalin rondo'su vardı. iş görüyordu.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

rayman

İşime yarar hangi model ?

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

M.Salim GÜLLÜCE

Et ceviz kütüğünde çekilmezse anlamsız olur.
Zırh eti ancak ceviz kütüğünde lezzet bulur.
Makina yapılacaksada Kütüklü olmalıdır.

rayman

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 09 Nisan 2019, 10:25:22Et ceviz kütüğünde çekilmezse anlamsız olur.
Zırh eti ancak ceviz kütüğünde lezzet bulur.
Makina yapılacaksada Kütüklü olmalıdır.
Bak ben sana birşey demiştim bana yazmaman konusunda ?

rayman

Alıntı yapılan: tekosis - 09 Nisan 2019, 03:31:53bunun gibi bir şeydi. Satıcıya sormak lazım.

https://www.epttavm.com/item/41343041_tefal-rondo-smart-color-dograyici
Bende bunun bir ufağı var. Tek yön.. Bunun iki yönlü olması gerekiyor sanırım. Bir tanesi altan ufak kıyım yaparak eti kaldıracak üsttekide parçalayacak

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: rayman - 09 Nisan 2019, 12:45:31Bak ben sana birşey demiştim bana yazmaman konusunda ?
Ben ortaya yazmışım..
Burası orta yer...

Senden alıntımı yaptım da bana sarıyorsun efendi..
Burası forum bende sende forumdayız.
Engelle hadi bakalım nasıl engelleyeceksen...

rayman

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 09 Nisan 2019, 13:03:27Ben ortaya yazmışım..
Burası orta yer...

Senden alıntımı yaptım da bana sarıyorsun efendi..
Burası forum bende sende forumdayız.
Engelle hadi bakalım nasıl engelleyeceksen...

Yazmassan engellemeye gerek kalmayacak. İnci olsak sirke gibi geliyorsun bana ..
Bana doğruda olda yanlışta olsa birşey demeni istemiyorum..Zira bana hiç bir konuda katabileceğin birşey yok olamazda..

rayman