Okunacak ADC değerini izole etmek

Başlatan catalyst, 25 Nisan 2019, 11:08:08

catalyst

Merhabalar,

220Vac 24'e düşürülüp doğrultulacak ve benim bu gerilim seviyesini adc ile takip etmem gerekiyor. Fakat MCU tarafını girişten izole etmek istiyorum, opamp ile bufferlamak bir çözüm sağlar mı ? Önerebileceğiniz başka çözüm yöntemleri mevcut mudur?

devrecii

Bir tarafta pwm üretirsin ne555,opamp,smittrigger kullanablirsin pwm üretmek için, bu pwm i optokuplor veya bobin ile izole şekilde karşı tarafa iletebilrisin RC filtre kullanak adc girişine verirsin.

ipek

eğer geniş bir skalada okuma ihtiyacı yok ise,HCPL3700 AC Detector öneririm.prezisyon işler için Linear opto gerekir,CNR200,HCNR201,IL300 gibi gibi...

RaMu

MCU beslemesi bu ölçülecek 24V tan mı geliyor?
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

fahri-

İsolation amplifier/opamp diye google yaparsanız işinize yarayacak opamplar çıkıyor.

quarko

MCU beslemesi 24V a düşürüp doğrulttuğunuz gerilimden gelmiyorsa, 20VAC/24VAC trafo ile düşürdüğünüz için zaten adc girişiniz 220VAC girişten izole demektir.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

catalyst

Herkese teşekkürler. İzolasyon opampı ile çözdüm problemi