myRIO ve Labview kullanan var mı?

Başlatan sinus, 16 Mayıs 2019, 21:17:14

sinus

Merhaba,

myRIO, Labview home bundle ile kullanılabiliyor mu? NI Türkiyeden cevap gelmedi sanırım kapanmış, bu ürünü nasıl satın alabilirim 2. el bulabilir miyim?

Kullanımı kolay mı? Umarım cihazın konfigrasyon ayarları uğraştırmıyordur.

Ben şunu yapmak istiyorum. Örneğin bir metal dedektörü tasarlamak istiyorum. Devre bloklarının mantığını da matematiksel altyapısı ile öğrenmek istiyorum. Veya PID kontrol. Uğraşmak istediğim herhangi bir devre. Analog girişten sinyali gir. Analog çıkıştan sinyali al. Dışarıda sadece güç devreleri olmalı.

Multisimde Co-simulasyon önermişlerdi ayrıca. Gerçek zamanlı sinyalleri simulasyon devre üzerinde işlemek. Bunu deneyen oldu mu?

MC_Skywalker

Ürünleri kullanmadım ama Digilent'in sitesinde görmüştüm. Belki detay vardır.

https://store.digilentinc.com/ni-myrio-student-edition/

Emre_Tuncay_

Bursada ansolab diye bir firma var biz bu firmadan labview için destek alıyoruz. Kendileri veri toplama kartı myrio compaqrio satışıda yapıyorlar. Oradan teklif alabilirsiniz.
Onun dışında aşağıdaki linkteki markanın veri toplama cihazları var uygun fiyata
https://www.robotistan.com/vtk-px-labview-uyumlu-basinc-olcer
Daha güzeli arduino ve rasperypi gibi kartları veri toplama kartı olarak kullanabilirsin.

DieHardMetalHead

Ayrıca Ludre Yazılım diye bir firma var,LabView ile çalışabilen kendi veri toplama kartlarını tasarlamışlar ve satıyorlar ekonomik bir seçenek olabilir diye düşünüyorum.

Link:
http://www.ludre.com.tr/DataAcquisition.aspx
Murat Arslan - BŞEÜ - EEM

sinus

Alıntı yapılan: Emre_Tuncay_ - 16 Mayıs 2019, 23:17:52Bursada ansolab diye bir firma var biz bu firmadan labview için destek alıyoruz. Kendileri veri toplama kartı myrio compaqrio satışıda yapıyorlar. Oradan teklif alabilirsiniz.
Onun dışında aşağıdaki linkteki markanın veri toplama cihazları var uygun fiyata
https://www.robotistan.com/vtk-px-labview-uyumlu-basinc-olcer
Daha güzeli arduino ve rasperypi gibi kartları veri toplama kartı olarak kullanabilirsin.

Teşekkür ederim. Adını duyduğum bir firmaydı. Üniversitede myRIO'yu anlatan hocamız bahsetmişti.

Ticari ürün geliştirmeyeceğim için sanırım myRIO yeterli. Arduino ve raspi de var elimde ama. Bana analog çıkışlı hızlı bir ürün lazım. Digilent Analog discovery kullanıyorum myRIO gibi. Ama Labview kütüphanesi kullanışlı değil veya istediğim işi yapacak basitlikte değil. 

Bu arada Hangi Labview versiyonunu kullanıyorsunuz?

Emre_Tuncay_

Labview ile direk ben uğraşmıyorum eğitimlerine katılmıştım. 2017 sürümünü kullanıyorlar diye biliyorum.

Firzen

Alıntı yapılan: manipulator - 16 Mayıs 2019, 21:17:14Merhaba,

myRIO, Labview home bundle ile kullanılabiliyor mu? NI Türkiyeden cevap gelmedi sanırım kapanmış, bu ürünü nasıl satın alabilirim 2. el bulabilir miyim?

Kullanımı kolay mı? Umarım cihazın konfigrasyon ayarları uğraştırmıyordur.

Ben şunu yapmak istiyorum. Örneğin bir metal dedektörü tasarlamak istiyorum. Devre bloklarının mantığını da matematiksel altyapısı ile öğrenmek istiyorum. Veya PID kontrol. Uğraşmak istediğim herhangi bir devre. Analog girişten sinyali gir. Analog çıkıştan sinyali al. Dışarıda sadece güç devreleri olmalı.

Multisimde Co-simulasyon önermişlerdi ayrıca. Gerçek zamanlı sinyalleri simulasyon devre üzerinde işlemek. Bunu deneyen oldu mu?

Bende var.

Bu dediklerinin hepsini yaptım. Evet çok kullanışlı gerçekten. Sorunun olursa bu konuda yazabilirsin bana.
Kararsız...

sinus

Alıntı yapılan: Firzen - 18 Mayıs 2019, 01:12:31Bende var.

Bu dediklerinin hepsini yaptım. Evet çok kullanışlı gerçekten. Sorunun olursa bu konuda yazabilirsin bana.

İlginiz için sağ olun. Şuan satın alma ile uğraşıyorum.
Takıldığım yerlerde size sorarım teşekkürler :)

Firzen

Alıntı yapılan: manipulator - 18 Mayıs 2019, 13:53:04İlginiz için sağ olun. Şuan satın alma ile uğraşıyorum.
Takıldığım yerlerde size sorarım teşekkürler :)

Candan Caner var orada. Kendisi ile irtibata geçersen yardımcı olacaktır.
Özellike öğrenci olduğunu belirtirsen de büyük ihtimalle de Öğrenci indiriminden yararlanırsın diğer türlü İNANILMAZ PAHALI gelebilir.
Kararsız...