Çift Boot Windows + Ubuntu HDD'yi SSD'ye Klonlama.

Başlatan apsis, 18 Mayıs 2019, 15:38:10

apsis

Merhabalar,
Geçenlerde Dizüstü Pc'im için amazontr'de indirimde olan Samsung 860 Evo satın aldım yanında da ikincil disk için CADDY aldım. Hdd'yi söküp yerine SSD'yi taktım. DVDROM'um söküp yerine caddy ile birlikte HDD'yi taktım. HDD'imde Windows + Ubuntu kurulu.

Samsung'un kendi Data Migrator programı var. Windows bootunu görüyor ancak Linux gözükmüyor o yüzden işime yaramıyor.
Macrium Reflect var. Linux boot'unu görüyor ancak SSD'de yer olmasına rağmen yetersiz alan uyarısı veriyor.
Samsung haricinde bir çok yazılım var ve hepsi paralı. Free versiyonlarına da güvenemiyorum ve istediğim işi yapmmıyorlar.

Linux tabanlı CloneZilla'yı gördüm çok başarılı olduğu söyleniyor ancak HDD'yi tümüyle kopyalamak isterse (bunu bilmiyorum) bu sefer SSD yetersiz kalacak.

Bu işi nasıl çözebilirim? Aranızda Winodws + Linux'u klonlayan oldu mu?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

mg1980

Clonezilla ile HDD(Windows sadece) klonlamıştım. Hedef sürücünün HDD kapasitesine eşit veya büyük olması ge-
rektiğini biliyorum. Çok da ayrıntı hatırlamıyorum şu anda.

apsis

Windows herhangi bir programla rahatlıkla taşınabilir. Sıkıntı Linux tarafında başlıyor.

apsis

@mg1980 bu işlemi yaparken senin HDD C D şeklinde bölünmüş müydü? Yoksa komple HDD'yi mi klonladın?

mg1980

Bölünmüş ama komple klonluyor, belki de kısmi klonlama ayarı vardı ben bilip cesaret edemedim diyelim.

suphia

Miray Software hdclone prg. ile çözebilirsin.