Beyaz pcb transfer kağıdı tavsiyesi.

Başlatan mustafa_cmbz, 18 Mayıs 2019, 20:19:11

eti

130 gram kuşe kağıt bu iş için en iyisi ve daha ucuz

ÜC

Alıntı yapılan: eti - 19 Mayıs 2019, 00:00:53130 gram kuşe kağıt bu iş için en iyisi ve daha ucuz

Örnek verilen kağıdı denedinizmi ?
Mustafa sizce kuşe kağıdını denememiş olabilirmi ?

isa_olcer

Beyaz olanıda aldım sarı olanıda ama nedense hiç biri kuşe takvim kağıdı kadar iyi olmuyor :D

mustafa_cmbz

Kuşe kağıttan tutunda sarına mavi pnp kağıdına kadar bir çok alternatif denedim.kuşe kağıtla lisedeyken tanıştık ama özellikle büyük pcblerde suya attıktan sonra kağıdı ayırmakta aşırı zorlanıyorsunuz yollar arasında kağıt çapağı kalıyor vs.

Sarı kağıtlarda güzel..pnp kağıdını beğenmedim aşırıda pahalı.

Bu kağıdı kullanınca suyla işimiz kalmadı pcb soyunca bir kerette kaldırıyorsun kağıdı tertemiz.

Ersin

Kapıya bırakılan bröşürler , deste halinde ise alınız.En üst ve en alt atın, aradakileri fazla ellemeden yazıcıda kullanın.
Suya atınca ince olduklarından 5-10dk sonra çok kolay ayrılıyor , foto kağıdı arkadaşın dediği gibi ayrılmadığı için kaldırırken yolları da kaldırıyor.

serkan

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 19 Mayıs 2019, 11:53:56Bu kağıdı kullanınca suyla işimiz kalmadı pcb soyunca bir kerette kaldırıyorsun kağıdı tertemiz.

Mustafa bey Bende alacağımda,yukardaki linkteki beyaz kağıtmı?

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: serkan - 19 Mayıs 2019, 12:03:54Mustafa bey Bende alacağımda,yukardaki linkteki beyaz kağıtmı?

Aynen hocam youtube linkide var anlatıyor baskı sürecini.

Ben yakın zamanda bir tanede pvc kaplama makinesi alıp bu işi daha da basitleştireceğim ütü ile uğraşmaktan ise böylesi daha kolay olacak gibi

Ersin

Video sonunda kağıdı ayırırken üzerinde kalan siyah toner mevcut.Kullanılan kağıt ta yapışkan kağıdın arkada kalan kısma benziyor.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: Ersin - 19 Mayıs 2019, 12:41:32Video sonunda kağıdı ayırırken üzerinde kalan siyah toner mevcut.Kullanılan kağıt ta yapışkan kağıdın arkada kalan kısma benziyor.

Aynen fakar onun daha incesi ve parlak olan kısmı biraz daha değişik gibi geldi bana.

Kağıtta toner kalıyorsa ya pcb iyi temizlenmediği noktaya yada ısıyı iyi alamadığı noktaya geliyor kaç gündür çıktı alıyorum bir parça bile kağıtta toner kalmadı.sanırım 3. Bir ihtimalde toner ile alakalı olabilir..

a.zorba

Newprint 4001 etiket kağıdı bütün toner plaket e çok kolay  gecer nokta dahi kalmaz . su ile yıkama işi vs. Yok 100 tanesi gecen yil 20 tl filandı. Deneyin pişman olmazsınız. Denenmiş yazıcılar hp1009 samsung ml2020 dolma toner de dahi sorun yok. Kagit ince oldugundan Yazicinizin kâğıt alma sistemi iyi olmalı
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

SERRO EFE

Alıntı yapılan: a.zorba - 19 Mayıs 2019, 22:19:05Newprint 4001 etiket kağıdı bütün toner plaket e çok kolay  gecer nokta dahi kalmaz . su ile yıkama işi vs. Yok 100 tanesi gecen yil 20 tl filandı. Deneyin pişman olmazsınız. Denenmiş yazıcılar hp1009 samsung ml2020 dolma toner de dahi sorun yok. Kagit ince oldugundan Yazicinizin kâğıt alma sistemi iyi olmalı
Bu kağıttan 100 adet bende aldım. Yazıcım Hp1018 çok fazla deneme yaptım orjinal toner ve muadil toner ile. Ancak yazıcı fırını çok fazla ısınıyor sanırım. Kağıt çıktığında yollar kalkmış farklı yerlere yapışmış akmış uzamış şekilde geldi hep. Özellikle ince hatlarda sorun oldu. O şekli ile deneme yaptım toner çok iyi geçiyor plakete hiç kalmıyor. Ama ben kağıda düzgün çıktı alamadım.

a.zorba

yazıcının toner ayarlarını kıs kagıt a az toner gönderecek şekilde ayarla. kuşe kagıt'a yapıgımız gibi toner ayarlarını sonuna kadar açma.
sorun devam ederse temiz bir bez parçası ile   kagitin üzerini hafifce sil.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

ÜC

Alıntı yapılan: a.zorba - 19 Mayıs 2019, 22:19:05Newprint 4001 etiket kağıdı bütün toner plaket e çok kolay  gecer nokta dahi kalmaz . su ile yıkama işi vs. Yok 100 tanesi gecen yil 20 tl filandı. Deneyin pişman olmazsınız. Denenmiş yazıcılar hp1009 samsung ml2020 dolma toner de dahi sorun yok. Kagit ince oldugundan Yazicinizin kâğıt alma sistemi iyi olmalı

Plakete hiç yapışmıyormu ? Videodaki gibimi çıkartıyorsunuz ?  Bu kağıtlardan birimi ?

a.zorba

linkdeki kagit , yapışkan kısmı çıkart at  yapışkanın altında kalan  kısma baskı al kenarda kalan kısımlar kagıtda kalsın .
Toner ayarlarını yazıcına göre deneyerek uygun ayarını bul yukarda arkadaşın bahseddıgı gıbı sorun  devam ederse temiz bir bez parçası ile  kagitin üzerini hafifce sil. 
Kagitdan plakete toner çok kolay geçiyor yapışma su ile ovalama olmuyor