Mifare kartlarda KeyA ve KeyB yi nasıl değiştirebilirim?

Başlatan samedkutuk, 26 Mayıs 2019, 00:37:05

samedkutuk

merhabalar
buradaki hocalarımın yardımıyla mifare kart ile bakiye kontrol projemi tamamlamış bulunmaktayım tüm hocalarıma tekrar teşekkür ederim :)
son olarak fabrika ayarlarında KeyA ve KeyB FFFF FFFF FFFF o0larak ayarlanmış olarak geliyor ben bu şifreyi nasıl değiştirebilirim.
arduino ile yapıyorum projeyi
teşekkür ederim
samedkutuk

MrDarK

Sector traileri write işlemi yapacaksın. Tıpkı normal blokları write yapmak gibi. Burada dikkatli ol write datası özel olarak belli bir formatta hazırlanmalı. Internette bu konuda da bilgi var. Eğer hatalı data ile programlarsanız sektöre erişemezsiniz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

samedkutuk

@MrDarK  hocam size şuan yaptığım standart okuma yazma ve şifrelemeyi göndersem nasıl yapacağımı tarif edebilir misiniz?
internette stack owerflowda bişeyler buldum fakat anlamadım :(
samedkutuk

MrDarK

@samedkutuk o şekilde yardımcı olmamızın bir faydası yok. Aşağıdaki linkteki içerikleri okumanı istiyorum. İng'den trkceye çevirip paylaşabilirsin bizimlede. Bu sayede daha faydalı bir başlık haline gelmiş olur.
Link = https://www.mifare.net/support/forum/topic/what-is-mifare-classic-1k-access-bits-means-how-to-calculate-and-use-it/

Konfigürasyon byte'ları anahtar kelimen olsun. Bu byte'ların değerlerini otomatik olarak hesaplayan programları da web'den bulabilmen gerekiyor. Aşama aşama beraber bu başlıkta programlama değerini elde edelim. Ondan sonra bu değer ile mifare anahtarlarını değiştirelim.

Eğer hiç uğraşmamam ben konfigürasyon byte'ları ile diyorsan şöyle yapabilirsin, sector trailer'ı oku ilk 6 byte'lık eleman KeyA değeridir, okuduğun bilginin ilk 6 byte'ını değiştir o değiştirdiğin değer ile sector trailer bloğunu programla. Bu noktadan sonra KeyA bilgisi artık yeni programladığın değer olacaktır.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

samedkutuk

@MrDarK  iki birinci yoldan araştırmaya başlıyorum hocam,aşama aşama da buradan yazarım çok teşekkür ederim :)
samedkutuk