24 Ekim 2019, 11:02:01

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Yeni Gümrük uygulaması - DHL

Başlatan kralsam, 04 Haziran 2019, 04:40:38

omereliusuk

CİMER 'e yazın. elbet bir gün burada yazdıklarımız gibi bir sonuç elde edeceğiz. ben bir kere yazdım. herkes yazarsa bu iş hayırla biter.vergiyse vergi. bizi malzemecilerin kucağına atamazlar.

tunayk

Merhabalar,
Bireysel sipariş olarak, JLC PCB den toplamda 37$lık 30parça PCB aldım. Honkong DHL ile yaklaşık 2 haftada geldi. Gümrüğe takıldığı konusunda bilgi geldi. Kategori3 kapsamında, vekalet, nüfüs cüzdan fotokopisi ve aldığım ürünün sipariş sayfa görüntüsü gönderdim.  20TL gibi bir vergi ödemesi çıktı. Ödeme sonrasında 2 gün içinde adresime teslim edildi.

Muyat

Artik 14 temmuzdan sonra 5 adetten fazla pcb yaptiramicaz yurtdisinda dogru mu anladim?

fofo

Zarf veya paketler açılıp tek tek mi bakılıyor? Eğer öyleyse siparişin alıcıya ulaşması iki ayı geçer . Sanırım bu durumda Aliexpress satıcıları Türkiye'ye mal göndermekten vazgeçerler.

Kılıç

XRay den geçer, paketi açmaya gerek kalmaz

run

20 $ lık bir ürünüm geçen haftaf geldi üzerinde de gerçek değeri yazıyordu. içi açılıp bakılmış gümrük tarafından açılmıştır gibi bir bant ile kapatmışlar
32 tl ödemesi çıktı.
özgürlük için teknoloji

yas

Alıntı yapılan: Muyat - 11 Temmuz 2019, 00:52:27Artik 14 temmuzdan sonra 5 adetten fazla pcb yaptiramicaz yurtdisinda dogru mu anladim?

O şekil de değil, bir ay içerisinde en fazla 5 konşimento ile sınırlı, yani bir sipariş içeriğindeki adeti kastetmiyorlar. Ticari olarak numune getirenlerde 1 ay içerisinde en fazla 5 konşimento ile sınırlı.

certy

Bugün DHL ile görüştüğümde 30-35 adede kadar pcb'de yardımcı olabileceklerini, üzeri adetlerin ithalata tabi olup gümrük müşaviri ile anlaşmak gerektiğini söylediler.
TA1USS

ahuramazda

Alıntı yapılan: certy - 17 Temmuz 2019, 17:18:51Bugün DHL ile görüştüğümde 30-35 adede kadar pcb'de yardımcı olabileceklerini, üzeri adetlerin ithalata tabi olup gümrük müşaviri ile anlaşmak gerektiğini söylediler.

panel halinde isteyip, daha fazla adet istemede sıkıntı olmaz o zaman. neticede faturada panel adedi yazıyor

baran123

Alıntı yapılan: ahuramazda - 17 Temmuz 2019, 17:33:07panel halinde isteyip, daha fazla adet istemede sıkıntı olmaz o zaman. neticede faturada panel adedi yazıyor
Açık bakmıyorlar mı ?
Hem paneli görünce daha fazla geçir..(masraf çıkarabilirler.) :D

ahuramazda

Alıntı yapılan: baran123 - 18 Temmuz 2019, 01:25:11Açık bakmıyorlar mı ?
Hem paneli görünce daha fazla geçir..(masraf çıkarabilirler.) :D

açıp bakmaları da bir sorun oluşturmaz herhalde. neticede içinde 10 pcb olan tek bir panel, bunu tek bir ürün gibi kabul edeceklerdir.