18F97J60 Ethernet Kütüphanesi

Başlatan Cod3rs, 28 Haziran 2019, 12:24:54

Cod3rs

Herkese iyi Forumlar.MicroElektronica Firmasının programlama dili Olan Microbasic'i kullanarak ethernet işlemleri gerektiren bir donanım ve yazılım yaptım.Fakat Firmanın yayınlamış olduğu ethernet kütüphanesinde bir bug var ve kütüphaneyi inceleyeceklerini birkaç gün alacağını söylediler.Olay şu şekilde Ben cihaza TCP üzerinden bir soru soruyorum :Cihazın ip Adresine ve ilgili porta Tcp Üzerinden "64" Değerini Gönderiyorum.
64 Ascii de Q Harfine takabül eder. Açılımı Question

Cihaz Bu bilgiyi aldıkdan sonra
input ve output durumlarını Soruyu soran ip Adresine ve portuna Geri gönderir.
Bilgisayar yazılımı Cihaza 1 kez Bağlanır ve haberleşme bu şekilde devam eder.

Piyasada bulunan ethernet modüllerini kullandığımda problem yok haberleşme kesintisiz devam ediyor.fakat microelektronica nın yayınladığı kütüphaneden kaynaklı olarak
Cihaz ortalama 1000 defa yapılan soru cevap sonrasında veri göndermeyi durduruyor.(Buffer Doluyor veya farklı bir olay gerçekleşiyor)

Cihazı yeniden başlatmadan  Bilgisayar üzerinden bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda birkaç data alış verişinden sonra WDT Devreye giriyor ve Cihaz Reset Atıyor.

Soru 1:Chipde hangi Değere ne yaparsam bu kesintisiz haberleşme olanağını sağlayabilirim.Aklınıza gelen bir çözüm varmıdır ?

Oldu ki Firma Çözemedi diye bende CSS C ye geçiş yaptım.
Demo uygulamasını kullanarak hex i yükledim Cihaza ping atabiliyorum websayfası geliyor.Ama UDP ve TCP den Nasıl data alıp gönderebileceğimi Kütüphaneyi nasıl kullanacağımı dair bunları bilmiyorum.Araştırmalarımda da sonuç elde edemedim.elde ettiğim sonuçlar işime yaramadı.Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmıdır ? Teşekkürler.