Mause için teknik yardım

Başlatan dmx11, 04 Temmuz 2019, 20:23:56

MB_77

Yada hiç mekanik olmasın. Diş arasına sıkıştırılan silikon bir çubuğa krom teller gömülür, bunlar prop olarak kullanılabilir. Dil ile teller kısa devre edilerek kullanılır. Çok zayıf akım opamp la yükseltilir ve transistör sürülerek fareye gönderilir gibi tamamen elektriksel bişi de olabilir.

Andromeda

..göz ve kamera ile neden olmuyor anlayamadım..
bu işin çözümü bu olmalı
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

dnacikaya

Alıntı yapılan: Andromeda - 14 Temmuz 2019, 10:07:52..göz ve kamera ile neden olmuyor anlayamadım..
bu işin çözümü bu olmalı
Ağıza bir sensör yerleştirmekten daha iyi bir öneri. Ama daha da iyisi linkte:

https://www.ntv.com.tr/video/teknoloji/beyin-dalgalarini-algilayarak-hareket-eden-arac-yaptilar,gD52fhXnNE2da2xkgI4h3g

devrecii

Arkadaşlar o beyin ile hareket olayı bilimsel bir fenomen , tıpkı uzaya gidip başka galaksileri gezmek gibi , olabilir ama olmuyor,  eğer böyle bir şey yapılırsa sadece engelliler değil herkes kullanır yapan kişi de zengin olur.

Dil ile hareket kesinlikle olmuyor ne kadar yumuşak olursa olsun dil ucu acıyor bu seçeneği tamamen çıkarmak gerek.

@dmx11
Ben diş arası tıklama yapabileceğin şeyi yaptım , zaten senin satın almak istediğin şey de böyle imiş. Benim yaptığım daha kibar oldu. Bir tane mouse ber tane de stm32 karta yaptım birisini de yedek yani. Kullanımı kolay sınıntı yok.

Ne zaman istiyorsan sana gönderebilirm , adresini ve bir telefon numarasını bana ÖM ile yolla göndereyim yada devreci@yahoo.com adresine. 

Epsilon

@iboibo  Gözle takip etme sistemini Stephan Hawking yıllarca kullandı .Tekerlekli sandalyesinde ki o monitör ve sistem konuşabilmesi içindi.Tabiki ses yapay olarak üretiliyordu.O sadece harflere bakıyordu.O zamanlar NASA onun için geliştirmişti.
Aşağıdaki video da anladığım kadarıyla bu sistem artık bedava gibi bir fiyata ALS hastaları vb kişiler kullanıyor.
(Hatta yorumlardan birinde bu tür hastalığı olan bir kişi 2014 yılından beri bu programı kullandığını ve çok memnun olduğunu söylemiş)

dmx11

önce göz ve kameranın olmamasının sebebi laptopu yatar durumda önüme koyduğumda nefes alırken bile hareket etmesi programı kullandırtmıyo hawking oturarak ekranı sabit tutan destekle kullanıyor ki ben oturamıyorum.daha ağır als ms hastalarıda https://www.youtube.com/watch?v=hUmhCuoFCCw bunun gibi ekran ve ayak lazım işin içine engelli cümlesi girince normalde 50 tl destek ayağı 550 tl oluyor ki o paraları verebilsem 1000 tl ye hazır fareyi alırım zaten
iboibo sana çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için burdan mesaj atamadım yeni üyelikten sanırım mailine atıcam