lojik analizör hakkında

Başlatan bulut_01, 25 Temmuz 2019, 15:39:20

bulut_01

10k tl gerek var mı buna vermeye @mehmet hocam
YENİLMEZ..

mehmet

Ne iş yaptığınıza bağlı...
Lojik analizör üzerine USBee den
daha iyi cihaz yok gibi.

Çıkışlarında buffer olmayan her
hangi bir LA içine istediğiniz
analizör kodu yüklenebilir.

Bu resimdekine uygun bir eklenti
yaparak iki farklı analizör
olarak kullanabiliyorum.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

bulut_01

LA2016 Aldık bakalım meziyetlerini göreceğiz kumanda dataları dogru çözsün  yeter simdilik çokda ucuz alet sayılmaz görecem ilerde nasıl alet.
YENİLMEZ..

kralsam

Alıntı yapılan: bulut_01 - 31 Temmuz 2019, 21:27:49LA2016 Aldık bakalım meziyetlerini göreceğiz kumanda dataları dogru çözsün  yeter simdilik çokda ucuz alet sayılmaz görecem ilerde nasıl alet.

Hocam üründen memnun musun? Deneme yapma şansın oldu mu?

taydin

Alıntı yapılan: bulut_01 - 30 Temmuz 2019, 11:55:46aleti yüzeysel test ettim makina saglama benziyor.

Lojik eşik değerlerinin ayarlanabilmesi güzel birşey. USB 3.0 olduğu için de çok büyük veri miktarlarını PC'ye aktarabilir, hiçbirşey kaçırmaz.

Bant genişliği de salea ya göre fazladır, ama 200 MHz lik dijital bir sinyali algılama şansı neredeyse sıfır. 200 MHz lik bir kare dalganın 5. harmoniği 1 GHz lerde. 12 pF giriş empedansı olan bir devreye bu karedalga bağlanırsa, o sinyali efektif olarak kısa devre etmiş olursun. 10 MHz daha realistik bir değer.
Timur Aydın (mekatronik.org)

kralsam

Alıntı yapılan: taydin - 27 Aralık 2019, 00:15:46Lojik eşik değerlerinin ayarlanabilmesi güzel birşey. USB 3.0 olduğu için de çok büyük veri miktarlarını PC'ye aktarabilir, hiçbirşey kaçırmaz.

Bant genişliği de salea ya göre fazladır, ama 200 MHz lik dijital bir sinyali algılama şansı neredeyse sıfır. 200 MHz lik bir kare dalganın 5. harmoniği 1 GHz lerde. 12 pF giriş empedansı olan bir devreye bu karedalga bağlanırsa, o sinyali efektif olarak kısa devre etmiş olursun. 10 MHz daha realistik bir değer.
Açıkçası 100MHz e kadar paralel data takibi yapabilmek istiyorum. Ama alet muadillere göre ucuz olsa da denemek için alınacak kadar ucuz gelmiyor. O yüzden kullanan arkadaşlar yazarsa faydası olacaktır.

200MHz konusunda evet benzer tecrübem şöyle olmuştu. 200MHz scop a farklı bir prop taktığımda 150MHz ve üzeri neredeyse sönümlenmiş bir sinüs gibi görünüyordu.

bulut_01

@kralsam cihaz baya iyi seale 300 dolara satılan cihazından teknik anlamda iyi.pwm cıkışı var 2 adet 20 mhz kadr istediğin gibi ayarlanabiliyor.
@taydin üstad sana katılmıyorum 200 mhz ölçemezse neden 200 mhz ölçüm yapıyor diye lanse etsinler.

YENİLMEZ..

taydin

Alıntı yapılan: bulut_01 - 27 Aralık 2019, 09:22:41@taydin üstad sana katılmıyorum 200 mhz ölçemezse neden 200 mhz ölçüm yapıyor diye lanse etsinler.

Çin malı ürünlerde özelliklerinin bazan 10 misli rakamlar verildiği görülmemiş birşey midir?

İnternette araştırırsan arabalar için 3000W inverter satılıyor. 3000W ses amfisi satılıyor. Bunlar da mı gerçek?

bulut_01

@taydin onların demesi değil içindeki devreyi fpga incelerseniz. neden 200 mhz ölçemez teknik anlamda anlatabilirmisiniz?
YENİLMEZ..

taydin

Alıntı yapılan: kralsam - 27 Aralık 2019, 08:30:18Açıkçası 100MHz e kadar paralel data takibi yapabilmek istiyorum. Ama alet muadillere göre ucuz olsa da denemek için alınacak kadar ucuz gelmiyor. O yüzden kullanan arkadaşlar yazarsa faydası olacaktır.

200MHz konusunda evet benzer tecrübem şöyle olmuştu. 200MHz scop a farklı bir prop taktığımda 150MHz ve üzeri neredeyse sönümlenmiş bir sinüs gibi görünüyordu.

100 MHz lik bir kare dalganın sağlıklı bir şekilde iletimi ve problanması, 500 MHz frekans seviyelerinde çalışmayı gerektirir. Bu da hiç kolay değil. Lojik analizör sana mutlaka birşeyler gösterir, ama o şey gerçekten orada var mı, yoksa hatalı problamadan kaynaklanan uyduruk birşey mi anlayamazsın.

Ben yıllarca HP nin 200 MHz lik profesyonel lojik analizörleri ile çalıştım. Şu anda da Agilent'in 1 GHz timing, 500 MHz state bant genişlikli 16823A cihazını kullanıyorum. Bant genişliği yeterli olsa bile gene doğru bağlantıyı yapmak, devreyi de böyle bir prob takılabilecek şekilde doğru tasarlamak çok zor birşey. En fazla 66 MHz ile işim oldu bu güne kadar, ama FPGA ler ile birşeyler yapacağım zaman 200 MHz'e çıkmam gerekecek ve tam bir kabus olacak.

taydin

Alıntı yapılan: bulut_01 - 27 Aralık 2019, 12:14:44@taydin onların demesi değil içindeki devreyi fpga incelerseniz. neden 200 mhz ölçemez teknik anlamda anlatabilirmisiniz?

Mesajımda belirtmiştim. 12 pF giriş kapasitesine sahip bir prob, 200 MHz lik bir kare dalgayı ölçmez, kısa devre eder.

Agilent 16823A da kullanılan ve 200 MHz ve üstü frekanslarda çalışan SADECE KABLO PODU 1000 dolar. Ve bunun giriş kapasitesi 1.5 pF maksimum.

https://www.keysight.com/en/pd-2516153-pn-E5383B/single-ended-flying-leads-with-40-pin-cable-connector?nid=-536902511.1116370&cc=US&lc=eng

bulut_01

50 mhz ölçüm sonrası riskli sizin açıklamanıza göre.
Kapasitifi çok düşük probla kullanımla 200 mhz mertebelerine ulaşılabilir.
YENİLMEZ..

taydin

Alıntı yapılan: bulut_01 - 27 Aralık 2019, 12:41:3250 mhz ölçüm sonrası riskli sizin açıklamanıza göre.
Kapasitifi çok düşük probla kullanımla 200 mhz mertebelerine ulaşılabilir.

Evet olabilir. Muhtemelen üretici, kullandıkları FPGA nın teorik üst limitini söylediler. Ama işte uygun yükselme zamanı ile o sinyalin FPGA'e ulaştırmak mesele  :D

bulut_01

Logic analizör işini yapıyor o hıza prob ulaşamıyosa logic ne yapsın prob utansın. 😂😂😂
YENİLMEZ..