64 bit windows 32bit driver?

Başlatan Endorfin35+, 05 Ağustos 2019, 20:18:56

Endorfin35+

Merhaba,

Elimde uretici firmanin destek vermeyi kestigi 32bit surucuye sahip kontrol kartlari var ve bu kartlarin 64bit driveri yok. 64bit windows ile kullanmanin bir yolu varmidir?
(Sanalpc olmadan)

Boyle birseyler ile ugrasmis olan varmi?
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

power20

Ftdi 32 bit sürücüyü kendi ürünüm için modifiye etmiştim. 64 bit için sürücü ayarlamadım. 64 bite göre sürücüsü yani sys, .dll dosyası yoktu.

Ürün garantisi ve desteği çoktan bitmişti. Soranlara 64 bit ile çalışmaz diyorum.

Fakat geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı 32 bit sürücüyü elle yükleyerek 64 bit Windows ile kullandığını belirtti. İnanamadım. Fakat kesin gibi görünüyor. Windows bir güzellik yapmış olabilir.

Endorfin35+

Surucunun sadece inf ve sys dosyasi var.

Kartin uzerinde linkteki kontrolcu var

https://mega.nz/#!w8Eg3ADK!rXBIfNqLJ2Rw6_Zl3yCLGanL3gvalqEF2_IUfLpPZ_w

Ayni firmanin yeni 64 bit uyumlukartlarinda ayni komponent ureticisinin kontrolcusu bulunmakta. Bu arada kartin yazilimi 32bit ve eski ve yeni kartlar icin ayni yazilim kullaniliyor.sadece eski kartlarin 64 bit isletim sisteminde driveri yok.

Firmanin ticari amacla bunu yaptigini dusunuyorum. Hala windows10 32bit surum bulunmakla birlikte lisans daha pahali. Bu yuzden arayis icindeyim.

Alıntı yapılan: Kılıç - 05 Ağustos 2019, 20:35:59Ftdi 32 bit sürücüyü kendi ürünüm için modifiye etmiştim. 64 bit için sürücü ayarlamadım. 64 bite göre sürücüsü yani sys, .dll dosyası yoktu.

Ürün garantisi ve desteği çoktan bitmişti. Soranlara 64 bit ile çalışmaz diyorum.

Fakat geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı 32 bit sürücüyü elle yükleyerek 64 bit Windows ile kullandığını belirtti. İnanamadım. Fakat kesin gibi görünüyor. Windows bir güzellik yapmış olabilir.

Modifiye etmek icin genel gecer bir yontem varmidir? Nasil modifiye ettiniz?

Surucuyu elle (zorla) yukleyince bende calismiyor. Bazi donanimlarda ise yaradigini bende okumustum.
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

power20

Usb aygıt için VID ve PID farklı olduğu için, inf dosyadan değiştirildi. İsimler değiştirildi.(şuan düşünüyorum da çok gereksiz çaba olmuş)

Bunlar yapıldığı zamanz sürücü imzası iptal oluyor. Modifiye sürücüyü yüklemeden önce sürücü imzası zorlamayı iptal gereklidir.

Bu yöntem sizin aygıt için şöyle uygulanır,

1  Aygıtın 64 bit ile çalışan üst sürümüne ait sürücü dosyasındaki VID ve PID eski aygıta göre değiştirilir.

2   İmza zorlaması iptal edilir

3   Sürücü elle yüklenir.

Endorfin35+

Tesekkurler aklimda sekillendi. Yarin test edecegim.

Endorfin35+

Sonuc: Basarısız.

32bit driveri w10 hicbir sekilde gormuyor.

64bit yeni model kartin inf dosyasinida pid degerlerini ve string leri editleyerek donamimi yukledim fakat bu seferde yazilim karti gormedi.

power20

Cihaz usb ise, buna uygun başka sürücü ve muadil DLL yapılabilir. Uygulama aynı kalacak dışarıdan özel sürücü ve DLL sağlanacak.Bunlarla uğraşmak için sebep, motivasyon ne olacak? Sadece 1 adet ürün için kullanılacaksa uğraşmaya değmez. 

Modifiye sürücü yükleme başarılı sadece yazılım cihazı görmediyse, Özel DLL ile iş çözülür gibi.