Harici Bobinsiz Anahtarlamalı Regülatör Entegresi

Başlatan certy, 12 Ağustos 2019, 19:26:47

certy

Selamlar. Giriş 15V, çıkış 5V (max. 100mA) değerlerine uygun bir regülatör arıyorum. Pcbde yer sıkıntısından dolayı dışarıda bobin vs. olmaması iyi olur tabi mümkünse. Kılıf ise SOT89 yada yakın ölçülerdeki herhangi bir kılıfta olabilir. Bu kriterlerde tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
TA1USS

certy

TA1USS

Melih1802

sadogan

Bobin olmadan switching  regulator varmı ?
Başlıkta harici bobinsiz denmiş.

certy

Alıntı yapılan: sadogan - 13 Ağustos 2019, 11:56:40Bobin olmadan switching  regulator varmı ?
Başlıkta harici bobinsiz denmiş.

Geçen burada biri paylaşmıştı ama açılan başlığı bulamadım.
TA1USS

z

Anahtarlamali derken on-off edilebilen regulatorlerden mi bahsediyorsun?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

certy

Alıntı yapılan: z - 13 Ağustos 2019, 13:55:08Anahtarlamali derken on-off edilebilen regulatorlerden mi bahsediyorsun?

Switching olarak bildiğimiz, yüksek frekanslarda çalışan, verimi yüksek regülatörler.
TA1USS

OG

Inductorless Switching Regulator
olarak arayın
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

M.Salim GÜLLÜCE

İnternal bobin taşıyan microchip in ürünü wardı ama Mesai başlayınca ancak isim verebilirim sanırım.
İstersen microchip te internal coil Switching regulattor diye bi ara.
Çok yüksek frekansta çalıştığını hatırlıyorum.

certy

Maalesef kayda değer bir şey bulamadığım için bobinsiz şartını eliyorum. Çıkış olarak da 5V'tan 3.3V'ta indim. Yurtiçi temininde sıkıntı yaşamayacağım, olabildiğince küçük kılıflı tavsiyelerinizi bekliyorum. (SOT89, SOT23, SOT223 vs. SOIC8'de olabilir.)
TA1USS

z

Bobinsiz switching calisan smps olmaz. Eger kapasitorlerin anahtarlandigi negatif voltaj vs ureten ciplerden (5v ile beslenen RS232 cipleri gibi) bahediyorsan onlar zaten cok dusuk akimlar verebilir ve cok gurultu yayar.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

hwdesigner

Texas ın LMZ14203 ve türevleri var ancak sizin için olmaz. 1-2-3-6 Amper dolaylarında ve paketi büyük. Bobini paketin içerisinde olduğu için.

certy

Alıntı yapılan: z - 18 Ağustos 2019, 05:18:18Bobinsiz switching calisan smps olmaz. Eger kapasitorlerin anahtarlandigi negatif voltaj vs ureten ciplerden (5v ile beslenen RS232 cipleri gibi) bahediyorsan onlar zaten cok dusuk akimlar verebilir ve cok gurultu yayar.

Bobinsizden kastım kılıf içinde internal bobinli olarak. Pcbde yer sorunum var o nedenle o tarz bir şey bakmıştım. Bulduklarım ya çok büyük ve yüksek akımlı, küçük olanlarında akımları az. (5-10mA civarı)
TA1USS

certy

Alıntı yapılan: Hasaneginn - 18 Ağustos 2019, 12:33:18Texas ın LMZ14203 ve türevleri var ancak sizin için olmaz. 1-2-3-6 Amper dolaylarında ve paketi büyük. Bobini paketin içerisinde olduğu için.

LMZ12001 işimi görecek gibi. LMZ14203'üm max. 20V girişli ve 1A olanı. Umarım yurt içinde bulurum.
TA1USS