Samsung Smart TV Wi-Fi sorunu ve çözümü

Başlatan SpeedyX, 14 Ağustos 2019, 13:39:39

SpeedyX

Samsung Smart TV modelleri Wi-Fi özelliği ile geliyor ve ev ağına bağlanıp TV üzerinden internete erişilebiliyor.

Bu televizyonlara ara sıra yazılım güncellemesi geliyor ve bu güncellemelerden sonra bazen problemler ortaya çıkabiliyor.

Başıma geldikten sonra özellikle Samsung TV lerde bu durumun çok sık yaşandığını farkettim.
Bir yazılım güncellemesinin ardından Wi-Fi özelliği çalışmamaya başladı. Hiç bir şekilde etraftaki ağları listeleyemiyordu.

Servisi aradım ve Wi-Fi kartının arızalandığını, değişmesi gerektiğini, 450 TL tutacağını, 3 gün içinde teslim edileceğini söylediler.
İstemediğimi söyledim ve kendim araştırıp problemi çözdüm. Portekizce bir sitede yazan yöntemi denedim ve oldu.

Durum şu ki, servis aslında Wi-Fi kartını değiştirmiyor, sadece servis menusunden bir ayar yapıp paranızı alıyor. Bir iş yapmış gibi görünmek için TV yi 3 gün serviste bekletiyor.

Çözüm:
* TV standby konumundayken kumandadan şu tuşlara basın: INFO + MENU + MUTE + POWER
TV açılacak ve servis ekranı gelecek.
* Menuden sırasıyla OPTIONS / SUB OPTIONS / WIFI REGION bölümüne girin
Bu menude Wi-Fi kartının tipi seçiliyor olmalı. A, B, C, D, E, F gibi seçenekler çıkıyor.
* Yazılım güncellemesi aldığında bu seçenek kendiliğinden F olmuş, A yapıp menuden çıkın.
* TV yi kapatıp tekrar açınca 30 saniye sonra Wi-Fi komple çalışmaya başlıyor.

OptimusPrime

Samsung dan sevgiler  :D

Smart tv lerin yeteri kadar smart olmadiklarini dusunuyorum. Bendede bir tane var ilk guncellemede sistem daha da yavasladi. Bi kullandigim youtube dan tv ye aktarma ozelligi var. Oda olmasada olur durumuna geldi. Explorer i zaten bir ise yaramiyor. Netten birsey izleyecem zaman eski bilgisaylarlardan birini bagliyorum.

Komik bir durum. Normal tv alsaydim daha iyiydi sanki.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

wtrk

Smart tv için en güzel yöntem son bir haftadır kullandığım amazon fire stick. İnanılmaz hızlı ve kullanışlı, istediğin kadar app yükleniyor. Ayrıca iptv 'de izleyebiliyorum.
35€'ya aldım. Bende de Vestel vardı ama smart filan hikaye.
NoBody Can Stop Me!!!!!