Slikon buton kapağı ( su geçirmez ) satan yada yapan yerler?

Başlatan mustafa_cmbz, 24 Ağustos 2019, 21:56:57

wtrk

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 26 Ağustos 2019, 11:51:11FM2 kartını yaptım hocam.görseli birazdan atarım.

daha önce reed röle ile vs 3d on-of çevirmeli anahtar tasarımlarım oldu.

https://www.thingiverse.com/thing:3058802

linkte tasarım mevcut 40mm boru için çizmiştim.

şuan pcb 25mm boruya sığıyor 25x65mm civarı bir kartım var.

neden buton tarzı birşey kullanmak istiyorum dersen:

dedektör şemasında 1 adet sıfırlama butonu var e bir adette enerji açma kesme için anahtar lasım.bunların hepsini 1 buton ile halleden 10f202 li ufak bir devre kurdum tek buton ile hem karta enerji veriyorum hemde sıfırlama yapabiliyorum.2 adet reed röle kullanırsam sap kısmı çok saçma ve kaba olacak.öğle boşuyorum şuan akşam yanmaz plastik eldiven de aldım bklm ufak birşeyler deneyeceğim daha oturtamadım kafamda tasarımı.

Hocam bende bastırdım boru için pcb'sini. Narrow diye çizmişler. Ben daha çok kalem tarzı birşey düşünüyorum. Elimde 7 tane daha pcb var, sizlerin yaptığını görmek isteme nedenim 3d Printer aldım, farklı farklı tasarımlar yapıp kullanırım diye düşünüyorum.

Birkaç farklı başlık ve bu başlıklara uygun tasarımlar arıyorum.
NoBody Can Stop Me!!!!!

mustafa_cmbz

son dakika da aklıma güzel bir fikir geldi.A101 de slikon yanmaz eldivenlerden gördüm.alıp denemek istedim gayet esnek ve sağlam.

oturdum basit bir tasarım yaptım ama çıktıları almadan denemeler yapmadan birşey söylemek zor gibi geliyor.

@wtrk hocam şuan 15cm lik başlık ile denemler yapmak istiyorum diğer pinpointer için daha çizim yapmadım şu buton olayında takıldım kaldım çünki..

printer aldıysan mutlaka solid öğren derim.bu arada bu cep dedektörü sevdası nereden geliyor merak ediyorum hocam ?

wtrk

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 26 Ağustos 2019, 22:15:52

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

son dakika da aklıma güzel bir fikir geldi.A101 de slikon yanmaz eldivenlerden gördüm.alıp denemek istedim gayet esnek ve sağlam.

oturdum basit bir tasarım yaptım ama çıktıları almadan denemeler yapmadan birşey söylemek zor gibi geliyor.

@wtrk hocam şuan 15cm lik başlık ile denemler yapmak istiyorum diğer pinpointer için daha çizim yapmadım şu buton olayında takıldım kaldım çünki..

printer aldıysan mutlaka solid öğren derim.bu arada bu cep dedektörü sevdası nereden geliyor merak ediyorum hocam ?

Hocam 3d max ile çizim yapabiliyorum solid'te muhtemelen aynı mantık çizerim diye düşünüyorum.
Cep dedektörü sevdası taşınabilir ve saklanabilir olması nedeniyle geliyor. Gittiğimiz yerlerde dikkat çekmez, ayrıca baktığım yerler sualtı yada mezar vs değil.
NoBody Can Stop Me!!!!!

mustafa_cmbz

wtrk

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 27 Ağustos 2019, 10:36:35Dere yatağında arama yapıyorsun?

Hayır ustam, 2 parmak kalınlığında üstüne kayanın kendi parçalarından sıvama yapılmış para yerleri var oralar için yaptım.
NoBody Can Stop Me!!!!!

mustafa_cmbz

su geçirmez buton arayışı ile başladım fikir fikir üstüne derken aklıma elimdeki kalıp slikonu ile hem elcik döküp hemde altına buton yerleştirmeye kadar geldi.Örnek olması açısından paylaşmak istedim.Slikonu karıştırıken içine birde fosforlu boya kattım düz beyaz kalmasın diye şuan gayet iyi duruyor.ilk olarak elciği solid te çizdim sonra basit bir kalıp çıkarttım ve döktüm.gayet esnek ve kopacak gibi durmuyor.