Evdeki Modemin kablosuz sinyalini 200 metreye verebilirmiyim?

Başlatan wtrk, 01 Eylül 2019, 12:50:57

wtrk

Herkese selamlar.
Evimdeki wireless sinyali yaklaşık 200-250 metre mesafede bulunan arkadaşıma paylaştırabilirmiyim ?
Daha önce benzer bir konu okumuştum ancak bulamadım. Tplink'in normal basit modemi var, bu modemdeki sinyali nasıl güçlendirip uzak mesafeye verebilirim ?
Önünde engel yok açık alandan görülebiliyor.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Endorfin35+

Modemin anteni var ve sokulebilir tipte ise harici bir yonli anten alip pencereye daya. Arkadasininda wifi alicisi sokukebilir antenli olsun. Onada yonlu anten tak pencereye daya 250mt cok degil muhtemelen sikintisiz kullanirsin.

Uzun yillar once sirf deneme amacli pringles kutusu ile anten yaparak 3km den baglanti kurmustum.
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

ilyas KAYA

Şöyle bir anten var karşılıklı koy sorun çıkaracağını sanmam.
Genelde yağmur kar olursa etkilenir ve tabi etrafda fazla sinyal kaynağı var ise o mesafeler zor olur.

mufitsozen

Alıntı yapılan: wtrk - 01 Eylül 2019, 12:50:57Herkese selamlar.
Evimdeki wireless sinyali yaklaşık 200-250 metre mesafede bulunan arkadaşıma paylaştırabilirmiyim ?
Daha önce benzer bir konu okumuştum ancak bulamadım. Tplink'in normal basit modemi var, bu modemdeki sinyali nasıl güçlendirip uzak mesafeye verebilirim ?
Önünde engel yok açık alandan görülebiliyor.

Ben hep demisimdir arkadaslik duygusu cok yuce bir meziyettir. Sizin de arkadasinizin yerine hapis yatmayi goze almaniz gozlerimi yasartti.  :P

Sosyal mediada iki kisiye hakaret etse temizinden bir kac ay yatarsiniz diye dusunuyorum. (oda isterseniz kontrol edin valla benim evde internet yok der herhalde  ;D  :P ) Yada gonul rahatligi ile hackerlik yapabilir.

Iste arkadaslik budur, keske benimde boyle bir arkadasim olsa,  :(
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

wtrk

Alıntı yapılan: mufitsozen - 01 Eylül 2019, 14:53:43Ben hep demisimdir arkadaslik duygusu cok yuce bir meziyettir. Sizin de arkadasinizin yerine hapis yatmayi goze almaniz gozlerimi yasartti.  :P

Sosyal mediada iki kisiye hakaret etse temizinden bir kac ay yatarsiniz diye dusunuyorum. (oda isterseniz kontrol edin valla benim evde internet yok der herhalde  ;D  :P ) Yada gonul rahatligi ile hackerlik yapabilir.

O tarafı beni ilgilendirir uyarınız için teşekkürler
NoBody Can Stop Me!!!!!

wtrk

Alıntı yapılan: cezeri - 01 Eylül 2019, 13:56:34Şöyle bir anten var karşılıklı koy sorun çıkaracağını sanmam.
Genelde yağmur kar olursa etkilenir ve tabi etrafda fazla sinyal kaynağı var ise o mesafeler zor olur.

Teşekkür ederim inceliyorum hemen.
NoBody Can Stop Me!!!!!

taydin

Mineral camlar WIFI sinyallerini bir miktar zayıflatır. 802.11ac kullanacaksanız (5.8 GHz) daha da zayıflatır. Eğer bu zayıflatmayı da ortadan kaldırmak isterseniz, mineral camın yerine akrilik takabilirsiniz.
Timur Aydın (mekatronik.org)

OG

Anteni kablo ile uzatırsanız kayıp çok olur,
onun yerine LİNK üniteler var, anten ve ünite aynı yerde, CAT5 üniteye uzanıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

FMY

bende 2.4ghz yagi anten var. istersen sana satabilirim. işini görebilir=)
Mekatronik

OptimusPrime

Alıntı yapılan: mufitsozen - 01 Eylül 2019, 14:53:43Ben hep demisimdir arkadaslik duygusu cok yuce bir meziyettir. Sizin de arkadasinizin yerine hapis yatmayi goze almaniz gozlerimi yasartti.  :P

Bende bu mac adresli pc yok derse belki sartli tahliye ederler  :D
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||