STNRGPF01 PFC Entegresi

Başlatan quarko, 03 Eylül 2019, 14:52:39

quarko

Merhabalar,

STNRGPF01, 3 kanal pfc entegresi ile bir tasarım yapıyorum. Bu entegre yarı dijital bir entegre. ST eDesignSuite üzerinden alınan hex kodunu UART üzerinden bu entegreye yüklüyorsunuz. O şekilde bir programlama işlemi var. Fakat bir türlü başarılı olamadım. ST nin bu entegre için sunduğu bir fw loader yazılımı var. Fakat işe yaramıyor. Günlerdir deniyorum. Bir defa yazma, birkaç defa da okuma işlemini başarılı olarak tamamladı. Entegrenin bir programlama prosedürü ile alakalı bir dökümanda bulamadım. Tıkandım kaldım adeta.

Bu entegreyi kullanan, tecrübe eden var mıdır acaba aramızda ?

https://www.st.com/en/power-management/stnrgpf01.html
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

quarko

Entegre için böyle bir fw loader uygulaması var. Ne yaptıysam okuma/yazma işlemini başarılı bir şekilde yapamadım. Rx/Tx hatlarını incelediğimde, PC tarafında sync byte ı olarak 0x7F periyodik olarak entegreye gönderiliyor. Entegre de belirli bir veriyi periyodik olarak ~5sn de bir hatta basıyor. Herhangi bir veri alışverişi olmuyor. Çözüm bulamadım maalesef.

Channel0 PC den STNRGPF01 ye giden sinyal
Channel1 STNRGPF01 den PC ye giden sinyal

"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

quarko