3 kanal uzaktan volume açma kapatma

Başlatan rayman, 03 Ekim 2019, 18:52:17

rayman

Bağımsız  3 tane ayri volume açma kısma  çalışması  yapmam  gerekiyor.  Udea nin alıcı  vericisi ile yapmak  istiyorum  yada frekans  sorunu yaşamadan  bu çalışmayı  nasil yapabiliriz  ?

OptimusPrime

Ozel bir protokol belirlesen bu protokol icerisindede bir ID uydursan. Ayni frekansda calissalar bile birbirlerini  etkilemezler  ::ok
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

ilyas KAYA

Aynı anda çalışma durumları yok ise sorun olmaz ama aynı anda çalışabilecekler ise sorun büyük.

Rfm , nrf gibi modüller, bluetooth yada wi-fi ile en sağlıklı sonucu alırsınız.

rayman

Ayrı ayrı çalışacaklar.. Ama nasıl çalıştıracağım biilmiyorum hazır wi-fi modülleri , blue tooth modullerı var ama en iyisi mesafe sorunu olmayan modüller bana bu konuda yardımcı olacak var mı ?

rayman

Böyle bir çalışma buldum İnrared ile .. Acaba bunu herhangi bir alıcı verici modülü ile çalıştırailir miyiz  ? İnrared yerine Udea nın alıcı verici modülünü bağlasak ? Birde alıcı kısımında TDA7448 kullanılmış bunun ilgili değerler yok

ilyas KAYA

Bu aygıt bir medya yada tv ise infrared olur. Siz tam olarak yapmak istediğiniz şeyi yazın çözüm önerileri sunabilirim.