19 Ekim 2019, 18:57:23

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Polar Grafik Donusumu.

Başlatan muhittin_kaplan, 06 Ekim 2019, 14:08:14

OptimusPrime

Bir cozumum yok ama nesne tanima ile ilgili kitaplarda/makalelerde kuvvetle ihtimal buna benzer bir yapidan bahsetmislerdir. Cunki onlarda birbirleri ile iliskili nesneleri kaplayan/iceren poligonlar ciziyorlar.  :du:

muhittin_kaplan

bugün bir test yaptım. 360derecelik ve 500km yarıçaplı bir alanda
1297728 satır, 6 sutun lık bir iki boyutlu dizi oluşuyor. Bilgisayarım memOverFlow verdi.

muhittin_kaplan

Hocam teşekkür ederim. Fazla veriden mem problemi yaşıyorum.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 09 Ekim 2019, 22:29:05Bir cozumum yok ama nesne tanima ile ilgili kitaplarda/makalelerde kuvvetle ihtimal buna benzer bir yapidan bahsetmislerdir. Cunki onlarda birbirleri ile iliskili nesneleri kaplayan/iceren poligonlar ciziyorlar.  :du:
Bugün kümeleme algoritmalarını inceledim. Öklit uzaklığından tutunda, hiyerarsik kümelemeye kadar envai çeşidi var. Ne çok şey bilmiyormuşum.

OptimusPrime

Cesitli ali cengiz oyulari  ;)

Yillar once bir kitap indirmistim. Abidik gubudik bir suru algoritma vardi icinde ama her telden isler filtreleme, siralama, grafik isleri vs vs. Bu tip seyleri gorunce hep o kitap aklima gelir. Bulamiyorum diskimde, adinida hatirlamiyorum  :(

muhittin_kaplan

Eninde sonunda anam babam usulu yazıp geçeceğim.
yanına bak- sağına bak-soluna bak-varsa grup ata

muhittin_kaplan

DataSet imden aşağıda ufak bir örnek var. Range peryodik gidiyor. Örnek Sadece 0derece için.
0.1 derecelik çözünürlülük olası.