2 adet 18650 pil şarj için yardım

Başlatan overlok, 02 Kasım 2019, 21:55:25

overlok

Selamlar, 2 adet 18650 li-iyon pili seri bağlı şekilde bir devreyi besleme için kullanmak istiyorum. Pilleri devreden ayırmadan nasıl şarj ederim? Bu pilleri aynı anda şarj için balans devresi kullanmam gerekiyormuş anladığım kadarı ile. Fakat devreden ayırmadan nasıl olacak?
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

Proteus

Charger entegre kullanabilirsin.Balansdan kastın nedir ? ikisinin eşit şarj olması mı?

Tagli

Kodu falan aklımda değil ama 2 cell için de şarj entegresi vardı diye kalmış aklımda.

Burada tek cell için birkaç örnek devre var. Dışarıdan elektrik gelirken pili şarj ediyor, harici elektrik kesilirse devre pilden besleniyor.
Gökçe Tağlıoğlu

Hattusa

en basit şekliyle aşağıdaki şekilde yapılabilir. maliyetide fazla değil, üstelik kullanacağın devrende direk kullanabilirsin.MCP73831 inceleyin ucuz ve istediğiniz özellikte sanırım

vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

ipek

çin piyasasından ASC8512 Dual-Cell Li-Ion

iç piyasadan MCP73213 -- Ovp Dual-Cell Li-Ion

cevat1

Alıntı yapılan: overlok - 02 Kasım 2019, 21:55:25Selamlar, 2 adet 18650 li-iyon pili seri bağlı şekilde bir devreyi besleme için kullanmak istiyorum. Pilleri devreden ayırmadan nasıl şarj ederim? Bu pilleri aynı anda şarj için balans devresi kullanmam gerekiyormuş anladığım kadarı ile. Fakat devreden ayırmadan nasıl olacak?

https://tr.aliexpress.com/item/32851655246.html

M.Salim GÜLLÜCE

Özdisanda muhtelif Şarj çipleri war.
2 cell için olnıda mewcut.