Internetteki wordpress sayfayi lokal PC de goruntulemek.

Başlatan z, 10 Kasım 2019, 08:02:49

z

Wordpress sayfayaya yuklenmis veriler elimde mevcut.

Bu verileri internete bagli olmayan makinede aynen internet sayfasinda gorundugu sekilde goruntulemek istiyorum.

Ancak bu amacla makineme server vs yazilimlari yuklemek istemiyorum.
Text + Latex formatinda veriler ve jpeg vs resimlerden olusan sayfalari cok basitce nasil goruntuleyebilirim?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ahmet2017

foseydon

Alıntı yapılan: z - 10 Kasım 2019, 08:02:49Wordpress sayfayaya yuklenmis veriler elimde mevcut.

Bu verileri internete bagli olmayan makinede aynen internet sayfasinda gorundugu sekilde goruntulemek istiyorum.

Ancak bu amacla makineme server vs yazilimlari yuklemek istemiyorum.
Text + Latex formatinda veriler ve jpeg vs resimlerden olusan sayfalari cok basitce nasil goruntuleyebilirim?

Firefox in tam sayfa ekran görüntüsü alma özelliği var. Sayfa çok değilse bu şekilde bişey yapılabilir.

Wget ile sayfanın klonunu çıkartabilirsiniz. Ama tez kısımlar varsa oralar gorunmeyebilir. Oraları web sayfasında nasıl hallediyorlarlar? JavaScript kullandilarsa klonlayin sizde de çalışır.

power20

Site verilerinin bulunduğu klasöre girelim.
Arama kutusuna *.* Yazın
*. jpg de olur.

MrDarK

Tarayıcı içinde dosya menüsü, farklı kaydet diyip html olarak kaydetmeyi deneyin.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Kabil ATICI

Zamanınız varsa, basitçe sayfayı (veya sayfaları) bir word belgesi haline getirin, bu sayfayı, farklı adla html olarak kaydedin. Linkleri de kaydettiğiniz diğer sayfalara bağlayın.

Ama sitede java kodlamaları varsa o biraz daha uğraştırır, o kodlamaları da almanız gerekir. Çoğunlukla banner ve bazı menü animasyonlarında kullanılıyor. (dinamik web sayfalarında)
ambar7

ilyas KAYA

Daha önceleri word press kurup site indirme araçları indirip html olarak alıyordum hatta bir çok animasyonda çalışıyor du. Böylece sitenin hack edilmesi mümkün olmuyordu. Ama uzun zamandır uğraşmadım bu nedenle hangi aracı kullandığımı hatırlamıyorum. Site download araçlarını deneyin.

z

Sayfayı save as seçeneği ile sakladığımda istediğim oldu. Fakat latex formatındaki yazımlar olması gerektiği şekilde görüntülenmiyor.

Alıntı yapılan: ahmet2017 - 10 Kasım 2019, 09:13:56Hocam tam olarak ne yapmak istiyorsunuz

Blog sitemdeki bilgileri internete bağlı olmadan kitap gibi kullanmak istiyorum.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mufitsozen

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

engerex

Opera Browser ile siteyi açın, sayfaya sağ tıklayın ve "PDF'yi Farklı Kaydet" ile sayfayı tek PDF dosyası olarak kaydedin. Latex biçimlendirmeler resim değilde metin olarak kaydedileceği için arama yaptığınızda bu içerikte aranacak ve fare işaretçisi ile bu metinleri seçebileceksiniz.

Örnek:

muhittin_kaplan

Bence onu sormuyor.WP blog un yedeklenmiş hali mevcut elinde. Bunu yerel makinada nasıl WP sayfası gibi görürüm ü arıyor.
Yoksa Teleport adında bir programla tüm web sitesini indirir.

ErsinErce

ilyas KAYA

Save as ile indirirseniz css dosyası gelmeye bilir. Yukarda arkadaşların da önerdiği gibi tracker programları ile deneyin. Linkler ve dosyaları kendisi bulup çeker. Scriptlerin ise html halini alırlar. Bu nedenle de doğru goruntulenirler.