TB6612FNG PARALEL..

Başlatan xoom, 22 Kasım 2019, 16:22:34

xoom

Merhaba tb6612fng çıkışlarını paralel kullanan oldumu.. satış yapan sitelerde çıkışları paralel yapıp 2A sürekli çıkış alınabileceği yazıyor.. bu şekilde kullanıp verim alan var mı aramızda..
Eğer varsa çıkışları paralel yapmaktan kasıt için örnek bağlantı paylaşırmısınız.

LukeSkywalker

Çıkışları paralel yapıp kullanmak bana hiç bir zaman doğru bir işlem gibi gelmedi. Mosfetlerden bir tanesinin iç direnci illaki diğerinden farklıdır. Bu da bir takım yüksek akım problemlerine sebep olabilir. En iyisi ihtiyacınızı görecek seviyede sürücüler kullanmanız. L6205 var mesela.

xoom

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 22 Kasım 2019, 21:35:48Çıkışları paralel yapıp kullanmak bana hiç bir zaman doğru bir işlem gibi gelmedi. Mosfetlerden bir tanesinin iç direnci illaki diğerinden farklıdır. Bu da bir takım yüksek akım problemlerine sebep olabilir. En iyisi ihtiyacınızı görecek seviyede sürücüler kullanmanız. L6205 var mesela.

Bende o şekilde düşündüm ama belki verimli bir şekilde kullanan sorun yaşamayan varmıdır diye merak ettim.. sanırım paralel kullanan pek yok..

akkoyunlu74

Dediğinizi yapan var ama sağlıklı değil, zaten datasheet inde bunu belirtmemiş, bende araştırdım.
L6205 hem sürebileceği akım kapasitesi yönünden daha güçlü hem de çıkışların paralel bağlanabileceği datasheet inde belirtilmiş.