Youtube kanallari neden satin alinmak istenir?

Başlatan z, 26 Kasım 2019, 13:16:32

z

Youtube kanalimi satmam icin zaman zaman teklifler geliyor.

Profesyonel vede cok izleme rakamlari olan bir kanalim olmadigi halde satin alma tekliflerine anlam veremiyorum.

Gozardi ettigim bir sey mi var?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HexfeT

Pazarlayacakları "özel sarım"lı falan bir ürünleri varsa kanaldaki mevcut teknik videoların vereceği güvenden istifade etmek isteniyor olabilir. Aman dikkat, biliyorsunuz petrol kartelleri, israil, illüminati falan bu çok özel tasarımların peşinde. Hedef sapıp sizin başınıza bir şey gelmesin.  ;D

Bana da başka bir forumdaki profilim için teklif gelmişti bir kere.  ???

volkanunal

Alıntı yapılan: z - 26 Kasım 2019, 13:16:32Youtube kanalimi satmam icin zaman zaman teklifler geliyor.

Profesyonel vede cok izleme rakamlari olan bir kanalim olmadigi halde satin alma tekliflerine anlam veremiyorum.

Gozardi ettigim bir sey mi var?

Sebebi şu hocam, youtube yeni düzenleme ile bir kişinin kanalının para kazanmasını aktif edebilmesi için. Minumum 1k abone ve son 12 ay içerisinde 4000saat izlenmiş olmasını istiyor. Bu kişilerde kanallarınızın özellikle para kazanması aktif ise sizden alıp, kendi kanallarına transfer işlemi taşıyorlarmış. Hatta büyük bir pazar oluşmuş bu durumda sadece Türkiye sınırları içerisinde değil. Bana da çok fazla gelmekte. Uçuk bir rakam yazıyorum olurda kabul ederse satarım diye. 2k veren oldu.

Primum nil nocere

z

Evet sorduklari sorulardan birisi para kazanma aktif mi?

Son durumumu bilmiyorum. Bugune kadar bir kez hesabima 12 TL yatirdilardi. Gecen senelerde de para kazanma kismini kaldiriyoruz izleme sayiniz kriterlerimize uymuyor diye mail gelmisti.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

devrecii

Ben de pismanım hazır kanal almadığım için hazır abonesi var sonuçta , fakat çok az fiyat veriyorlar geçen bir sitede 10k obeneli youtube kanalını 1k satyordu adamın biri.

Kanal alınmasının bir diğer nedeni ise spam yapmak için, mesela adam 100-1000 tane youtube kanalı biriktiriyor beğenme izlenme vsvs parayla satıyor  google bunları yapay zeka ile bulup siliyormuş bu nedenle gerçek youtube kanalı satın alıyorlarmış ki youtube bunları silmesin.

volkanunal

Alıntı yapılan: z - 26 Kasım 2019, 13:51:24Evet sorduklari sorulardan birisi para kazanma aktif mi?

Son durumumu bilmiyorum. Bugune kadar bir kez hesabima 12 TL yatirdilardi. Gecen senelerde de para kazanma kismini kaldiriyoruz izleme sayiniz kriterlerimize uymuyor diye mail gelmisti.

Youtube Studio kısmında sol tarafta Para Kazanma seçeneğinde son 12 ayda kaç saat izlendiğinizi görebilirsiniz. Para kazanmanın aktif olmadığını söylerseniz zaten almazlar :)

12TL miktarı da çekemezsiniz zaten, ilk defa para çekme işleminde 220 tl gibi bir alt limit var.
Primum nil nocere