Godaddy web sitesimin suresini bana sormadan uzatmis.

Başlatan z, 02 Aralık 2019, 04:25:07

z

2 sene once web sitesi ismi aldim ama siteyi kurmadim oylece duruyordu.

2018 de otomatik suresini uzatmislar ve parasini kesmisler. Bugun bir email geldi 2020 ye kadar ikinci uzatmanin yapildigini ogrendim.

2018 de uzatma yapildigini da bilmiyordum. Bu sene icin bugun bankadan da gordum 72$ kesmisler.

Buna itiraz edemezmiyim. Istemedigim halde uzatmislar.

Yonetim panelinde autorenew aktif ama onu da ben etmedim.

elektronik

02 Aralık 2019, 06:21:43 #1 Son düzenlenme: 02 Aralık 2019, 06:25:31 elektronik
Hocam netten alışveriş yaparken sanal kart kullanın. ben hiçbir alışverişimde gerçek kart numaramı kullanmıyorum hepsinde sanal kart kullanıyorum.

Eğer alışverişlerinizde şimdiye kadar gerçek kart numaranızı kullandıysanız yerinizde olsam  kartımı değiştirirdim.
kartım kayboldu yenisini istiyorum deyince yeni gelen kart numarası değişiyor. ilerde başka alışveriş yaptığınız yerlerdede benzer sorunlar olabilir.

Kılıç

02 Aralık 2019, 10:46:53 #2 Son düzenlenme: 02 Aralık 2019, 10:51:15 Kılıç
Otomatik uzatma seçeneği aktif olsa gerek.
Değilse bile yapmıştır. Yapar. Bu site dolandırıyor. İtiraz edebilirsiniz fakat sizi anlayacak muhtap bulmak zor. Çağrı merkezi var.

Godaddy yerine, name.com tercih ediniz.

Alıntı yapılan: z - 02 Aralık 2019, 04:25:072018 de uzatma yapildigini da bilmiyordum. Bu sene icin bugun bankadan da gordum 72$ kesmisler.

Uzatma yapılacağını, domain ayarlarından bir yerde görebilirsiniz. Orada yazar.


auto-reverse recording

z

Peki bir ismi godaddy'den aldim diye surekli onlardan mi uzatmak zorundayim.

 

zamzam23

yenilemenin üzerinden belirli bir sürenin geçmesi şartıyla domain transfer işlemi yapılabiliyor.

sigmoid

Hayır farklı bir firmaya transfer edebilirsiniz. Transfer ücreti domain yenilemeden daha ucuz oluyordu. Bir ara sürekli domainimi godaddy ile hostgator arasında taşıyıp durdum.

foseydon

www.namecheap.com ben bunu kullanıyorum. hepsinde fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynı. whois privacy veriyor beleş, ek bir iki özellik daha var.

godaddy kafasına göre uzatamaz. ilk kayıtta next-next derken birşeyleri açık unutmuşsunuzdur. goodaddy zaten bu konularda sabıkalıdır. hırsızlık yapmaz, ama her şekilde müşteriye çakmaya kasar.

zamzam23

eskiden godaddy indirim kodları çok vardı internette. ben bu kodları kullanarak çok hesaplı 3-5 yıl kullandığımı hatırlıyorum. ama şimdi durum nasıl bilemiyorum. belki de isim yapmak için özellikle müsade ettiler indirim kodlarına. müşteriyi çektikten sonra da ver odunu.

ankyra

Hocam bankayla iletişim kurdunuz mu? Bilgim dışında çekilmiştir deyin... İlk etapta ödemeyi durdurabilirsiniz. Daha sonra, sanırım gerçekten bilginiz dışında mı çekildiği ile ilgili bazı işlemler yapılıp ona göre ödemenin akibeti belirleniyor.

Hem 72 dolar nedir yahu.

e-zeki

1.5 ay önce aynı şey başıma geldi. yenilemeyi kapatmama rağmen ücret kesilmişti. Fakat parayı hemen çekemiyorlar banka provizyonunda bekliyor. o süre içersinde bankayla görüştüm bizle ilgili değil godaddy ile görüşmeniz gerek dediler.
Müşteri hizmetlerini arayıp ben bu özelliği iptal etmiştim para kesmişsiniz dedim. hiç bir pürüzle karşılaşmadan yenilemeyi iptal ettiler. Müşteri hizmetleri derdinize çare olur.

kadiray

Bende zamanında domain almıştım go daddy den, otomatik uzatma yapmışlar haberim olmadan. Müşteri hizmetlerini aradım hemen parayı iade ettiler. Sıkıntı çıkartmadılar. Kolay iş yani sıkıntı yapmayın.

wtrk

Ben daha öncesinde çok kez bu işle uğraşmış birisi olarak şu bilgiyi vereyim ki bilmeyen arkadaşlara umarım yardımcı olur.

Öncelikle tüm hosting ve domain satan şirketlerden bir domain aldığınızda autorenew (otomatik yenileme) aktiftir.
Bunu kendiniz manuel olarak kapatmanız gerekiyor.
İkinci husus ise daima sanal kart kullanın , ihtiyacınız olduğunda para yükler alışverişinizi yaparsınız, sanal kartla ödemeye geçtikten sonra benimde eski domainlerimden birinden bildirim gelmişti, ücreti tahsil edemedik gibisinden, ama öncesinde kredi kartından direk bana sormadan kesiyorlardı.
Ha birşey yapılaiblir mi derseniz , bilgimiz dışında yenileme var vs , maalesef gitmiş oluyor.
NoBody Can Stop Me!!!!!

engerex

alan adı ücretini geri almanız pek mümkün değil.

z

Musteri hizmetleriyle sorun cozuldu.

Yonetim panelinde siteyi otomatik uzat vs seceneklerinin hic birinin degeri degistirilemiyordu. Online olarak sildirmeyi denediler gene hata verdi. Sanirim bu yuzden ustelemediler.