Evde super kapasitor yapimi

Başlatan z, 11 Aralık 2019, 08:59:48

z

6:41 de gorulen Polyurethan clear gloss yazan kutu seffad vernik diye dusunuyorum.

Eger bu vernik ise aluminyum  levha ile karbon tozlari  arasinda yalitkan tabaka olusturmayacak mi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhendisbey

Karbon tozları ile verniği karıştırarak sürmüş. Bu iletkenlik oluşturur diye düşünüyorum. Bir diğer husus da fosforik asit. Fosforik asit camı eritme yeteneğine sahip nadir asitlerden olup zayıf asitler ailesinin bir mensubu. Ancak koroziftir. Yani verniği çözüyor da olabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

JOKERAS

Valla bu kadar tesadüf olur.Dün bu videoyu izlemiştim,Konu açıp sorayım demiştim.
Bizde yapabilirmiyiz bu Süper Kapasitörü,bizim başımız Kelmi ki yapamayalım demiştim.
Proflardan bilgi alalım demiştim.

Eğer bu işe yararsa evin bir duvarını komple süper Kapasitöre çevireceğim:)
Büyük düşünüyorum:)
Olmazmı?

power20

Taşıma sorunu olmaması için, nerede lazımsa oraya yapmalı. Evde, kırda, plajda sağlıklı ambalajda :)

z

Fosforik asit gida endustrisinde de kullanilan zayif bir asitmis.

Vernik olayi hala  kafama yatmadi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yesilu

fosforik asidin camı etkileyeceğini zannetmem, kolayı cam şişeye koymazlardı etkilese. hf (hidroflorik asit) camı eriten...

JOKERAS

Verniği özellikle yalıtmak için kullanmış olmasın.
Eğer maksat, Karbon tozlarını metale temas eder hale getirmekse bu kadar
uğraşıya ne gerek var,Karbonu toz haline getirmeye ne gerek var?
Karbonu parçalamadan metali olduğu gibi Monte etsin olsun bitsin.
Bence izole olması için verniği kullanıyor.

İzole olacakki Elektik yükleri binlerce Karbon tozlarına Kapasitif etkile yüklensin,bir sürü mini Kondansatörcükler oluşsun.
Burada deşarj esnasındaki durum için,yani elektriği nasıl alacağız diye bir çelişki oluyor.
Elektronları metal levhalardan almak için Metalin Alanının tamamı toplayıcı,Sanki bir ayna gibi toplayıp veriyordur herhalde.

Birde burada şu sorun var.Süper Kapasitelerin Şarj voltajları çok düşük.2.7V bunu belirleyen etken nedir?
Bu Süper Kapasitelerin Akımı çok yüksek,Şarj olduğu zaman kolay kolay gücü-Akımı düşmüyor.
Pil gibi değil,Akım Voltaja Paralel azalıyor.

Elektronik Sigara Almıştım,tabii Meraklı köfteci ben dururmuyum,Açtım içini bu Süper Kapasitelerden var.
Fitile sarılmış bir Resistansı kızartıyor.Ama bir Türlü bitmiyor Vicdansız Sabuha:)

Çözün banada haber verin.Parası neyse veririz:)

muhendisbey

Alıntı yapılan: yesilu - 11 Aralık 2019, 17:35:04fosforik asidin camı etkileyeceğini zannetmem, kolayı cam şişeye koymazlardı etkilese. hf (hidroflorik asit) camı eriten...

Hidroflorik asitle karıştırmışım. Doğru fosforik asit camı eritmez.
Koladaki asit fosforik asittir. Camı eritse şişelenemez. Ancak koroziftir, metal oksidasyonlarını (pası) söker. Diş minesine de zarar verir. Gazozla denemeyin ondaki karbonik asit. :)

Poliüretan ile alakalı olarak baktığımızda içerisindeki katkıya göre iletkenliği sağlanabilen bir malzemeymiş. Karbon katkılanırsa doğal olarak iletken hale gelir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

JOKERAS