STM32F103 ADC DMA yardım

Başlatan magnetron, 19 Aralık 2019, 22:13:31

magnetron

merhaba forum,

aşağıda ADC1 den DMA ile analog değerler okuyorum
ben istiyorum ki

ADC_SoftwareStartConvCmd(ADC1,ENABLE);

ile ölçüm başlasın ve 1000 değer okununca

interrupt gelsin ölçüm dursun
aşağıdaki kodlarda ne değişiklik yapmalıyım

SPL de örnek bulamadım

teşekkür

ADC_InitStructure.ADC_ScanConvMode = ENABLE; // tarama modu açık
  ADC_InitStructure.ADC_ContinuousConvMode = ENABLE; // sürekli çevirim yapacağız
  ADC_InitStructure.ADC_Mode = ADC_Mode_Independent; 
  ADC_InitStructure.ADC_ExternalTrigConv = ADC_ExternalTrigConv_None;
  ADC_InitStructure.ADC_DataAlign = ADC_DataAlign_Right;
  ADC_InitStructure.ADC_NbrOfChannel = 4; // sekiz kanal tarayacağız.
  ADC_Init(ADC1, &ADC_InitStructure);

DMA_InitStructure.DMA_PeripheralBaseAddr = (uint32_t)0x4001244C; // ADC->DR Adresi
  DMA_InitStructure.DMA_MemoryBaseAddr = (uint32_t) ADC_ValArray; // hedef adresimiz
  DMA_InitStructure.DMA_DIR = DMA_DIR_PeripheralSRC; // ADC kaynak. Veri yönü ADC -> Hafıza 
  DMA_InitStructure.DMA_PeripheralInc = DMA_PeripheralInc_Disable; // ADC adresi sabit kalacak
  DMA_InitStructure.DMA_MemoryInc = DMA_MemoryInc_Enable; // Her değer alındığına memory adresi 1 artırılacak
  DMA_InitStructure.DMA_PeripheralDataSize = DMA_PeripheralDataSize_HalfWord;  // Kaynaktan alınacak veri 16 bit
  DMA_InitStructure.DMA_MemoryDataSize = DMA_MemoryDataSize_HalfWord; // Hedef büyüklüğü 16 bit
  DMA_InitStructure.DMA_Mode = DMA_Mode_Circular; // 8 veri alındıktan sonra başa dönülecek.
  DMA_InitStructure.DMA_Priority = DMA_Priority_High ; // Kanal Önceliği yüksek. ( bu bize kalmış)
  DMA_InitStructure.DMA_M2M = DMA_M2M_Disable; // hafızadan hafızaya transfer kapalı. 
  DMA_InitStructure.DMA_BufferSize = 1000;// Alacağımız verisayısı 8 ( 8 kanal adc okuyacağız)

Mucit23

DMA Trasfer Complete kesmesini aktifleştir. Kesme oluşunca ADC yi kapat. Sonra aynı komutla Tekrar ADC yi başlat.