smps entegre patlaması

Başlatan merve damar, 24 Aralık 2019, 16:49:00

merve damar

bide programı tekrar indirdim biraz kurcalıyorumda. aux sargısı olmadan bana tasarım yapıyor. ben aux sargısı istiyorum. nasıl ekleyeceğim.

yas

Alıntı yapılan: merve damar - 27 Aralık 2019, 10:50:51bide programı tekrar indirdim biraz kurcalıyorumda. aux sargısı olmadan bana tasarım yapıyor. ben aux sargısı istiyorum. nasıl ekleyeceğim.
Sihirbaza otomatik dizayn yaptırırken, Feedback kısmındaki "Use Bias" ı seçilirse çıktı aux sargılı olacaktır.

merve damar

devre çalışıyor. herkese yarcımları için çoook teşekkür ederim. üzerinde biraz değişiklik yaptım. en yakın zamanda çizip sizlerle paylaşacağım. :)

fide

Alıntı yapılan: merve damar - 03 Ocak 2020, 17:41:04devre çalışıyor. herkese yarcımları için çoook teşekkür ederim. üzerinde biraz değişiklik yaptım. en yakın zamanda çizip sizlerle paylaşacağım. :)
::ok  ::ok

Neleri değiştirdiniz? Sıkıntı kaynağı neymiş?
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

power20

Aha buraya yazıyorum. %99 Olmaz öyle şey.

Alıntı Yapen yakın zamanda çizip sizlerle paylaşacağım

merve damar

Devreyi çizip gönderdiğimde denersiniz olup olmadığına karar verirsiniz

merve damar

Aux bağlantısını değiştirdim. Ve biliyorsunuz boardda deniyordum sanırım temassızlık vardı. Ve sürekli bazı komponentlerim bozuldu. Komponetleri değiştirdim. Ve en-uv bacağına 310dan 1mohm çektim. 12.60 v çıkış aldım. Yük bağladığımda 11 volta düştü. İyileştirilebilir. Devre şeması zaten datasheette var. Üzerine eklemelerim var. Ve trafo değerleri farklı.

JOKERAS

Şu Temassızlık,Soğuk lehim işine Bayılıyorum:)
Hikayesini bir tarihte yazmıştım.İhtiyaç olursa tekrar yazarım:)

Hadi gözün aydın.

merve damar

trafo bilgileri: primer indüktans 510 uH, np: 59, ns:10, na:6
iyi çalışmalar.

yas

Şemad primer ve seconder gnd leri aynı gösterilmiş dikkat!

merve damar

Ayrıdır çünkü izole edilmiştir.