Paketleme otomasyon sistemi

Başlatan yılmaz_34, 30 Aralık 2019, 22:06:49

yılmaz_34

s.a  arkadaşlar ben araba parçası üreten özel bir firmada paketleme kısmında çalışıyorum.
şimdi bizim şöyle bir sorunumuz var bütün bu gelişen teknolojilere  rağmen üretilen parçayı elimizle paketliyoruz buda hem yorucu oluyor hemde zaman açısından uzun sürüyor. başımdaki ustalar benden bu konuyla ilgili bir çalışma yapmamı istedier böyle bir otomasyon sistemi düzenek naıl olur nasıl yapılır acab  ?
üretilen parça şu aşamalardam geçiyor son kontrol deidğimiz birimden bize geliyor bizde 2 adet büyük küvete benzer içi yağ dolu havuzlar var parçayı bu havuzlara daldırıp çıkarıyoz daha sonra seffaf naylan torbaya koyuyoruz ordan üzerine file geçiriyoruz kutuya koyıyoruz ordan palete yada koliye koyuyoruz bu şekilde ambara doğru gidiyor  acaba bununla ilgili çalışma nasıl yapılır  ??
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

kimlenbu

Üretim adedi nedir ? paketlemede kaç kişi çalışıyor ? Bant sistemi tasarlanır ama insan gücüyle yapmanın üretimi yavaşlatıp para kaybettirmesi lazım ki bu sistem kurulsun.

Atıyorum 300bin tl maliyeti çıktı hadi kuralım derler mi ?

Youtube a "packaging machine" yazarsan dünya kadar makina var.

engerex

Parça boylarını, türlerini ve paketlemeleri görmek gerekli.

mustafa_cmbz

Malzeme cinsi nedir nasıldır adetleme gerekiyormuş nasıldır değişkendir falan bir çok konu var. Bu işi plc ile yapmak daha sağlıklı olur otomasyon kısmı değilde mekanik kısmı ile birlikte tasarım yapılmalı bu tarz şeylerde

power20

Burada tartışarak, denemeler yaparak sıfırdan icat etmek uzun sürer ve pahalı olur.

Bunun yerine ilgili firmalardan teklif alınarak yaptırılabilir. Fabrika yapılacak. Hobi işi değil.

araba parçası üreten özel bir firmada paketleme kısmında çalışıyorum.

MC_Skywalker

FESTO çözümleri sunan bir firmayla görüşebilirsiniz. Kendiniz yapmaya kalkarsanız ve tecrübeniz yoksa astarı yüzünden pahalı olur.

HAKKITANIR

şu andaki sistemin işleyişini gösteren basit bir video görmemiz mümkün olsaydı yada şu anki paketleme kısmına çalışılırken küçük bir ziyaret de bulunulsaydı fikirler daha iyi oluşabilirdi belki.
yürüyen-ilerleyen kayan bant ve robot kol uygulaması çok moda bu alanda. 5 eksen robot kolla çok iş bitirilebiliyor. birde robot kola gel git yapan tek eksen arabalı ray koyuldumu yapamayacağı iş kalmıyor gibi bir şey.
birde paketleme ambalaj makineleri imalatı diye bir sektör var bu alanda fuarlarda görüyorum.

yılmaz_34

bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim...
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....