Mobil veri ve web sitesi zaman aşımı sorunu

Başlatan erkantr67, 04 Ocak 2020, 03:20:15

dnacikaya

12 Ocak 2020, 03:10:15 #15 Son düzenlenme: 12 Ocak 2020, 03:32:03 dnacikaya
Hosting firmasının cevabı tatmin edici değil. @Kılıç ve bende ulaşamıyorum sitenize mobil veri üzerinden. Hepimizin cihazında sorun olamaz :-) Hangi firma ile çalışıyorsunuz. Sitenizi bakım moduna alabiliyor musunuz, siteye bakım modunda ulaşılabilir mi? Bir de bunu deneyin.  Sitenin mobil uyumlu olmaması da bir etken olabilir mi?

erkantr67

Sitenin mimarisi, tasarımı, yazılımı tamamen şahsıma ait. Herhangi bir bakım ekranı yok. Mobil bir uyumlu olmamasının bir problem oluşturacağını düşünmüyorum. Çünkü bazen girebiliyorum. Herhangi bir sorun olmadan.

Valla kafa kalmadı. Sunucu sağlayıcısı IHS Telekom.
Son gelen mesaj aşağıda, birde şu operatörü arayayım. Bakalım ne olacak.
Alıntı yapılan: undefinedBelirtmiş olduğunuz cihaz üzerinden mobil internet ile web sitenize erişim sağlanabilmektedir. Tarafımızca bir sorun gözlemlenmemiştir. Cihazınızda nweb sitenize erişim sırasında sunucularımıza bir istek gelmediğinden tarafımızca problemin kaynağı ile ilgili net bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Konu hakkında problem yaşandığı sırada mobil servis sağlayıcı operatörünüz ile iletişime geçmenizi ve operatörünüzün ileteceği uygulanması gereken özel bir işlem var ise belirtmenizi rica ederiz.

dnacikaya

Şimdi denedim sitenize cmd / terminal üzerinden ping atılamıyor.

Kılıç

Site scriptlerinde (PHP vs) sorun olabilir. bunu denemek için sitede FTP ile deneme isimli klasör yapın. içine basit bir index.htm koyun. klasör ve içindekilerin izinleri CHMOD 777 olsun (veya 644)

telefondan www.siteniz/deneme            sayfasını açın. sorunsuz olarak açılıyor içindeki index.htm görünüyor ise  sorun script (php vs) kısımlarda diyebiliriz

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

erkantr67

12 Ocak 2020, 04:02:36 #20 Son düzenlenme: 12 Ocak 2020, 04:09:31 erkantr67
Alıntı yapılan: dnacikaya - 12 Ocak 2020, 03:51:42Şimdi denedim sitenize cmd / terminal üzerinden ping atılamıyor.

Anlamadım gitti. Hattı resetleyecekler yine. Binadaki internetten girebiliyorum siteye. Ama mobil veri tık yok. Trabzonda ikamet ediyorum. Acaba operatör ağında mı bir problem var anlamadım.

@Kılıç problem olduğunda aynı mobil veri üzerinden ftp 'ye de ulaşamıyorum.

Son dakika:
Şimdi giriyor.

@OG iki şekilde de gidiyor şuan.

@OG SSL kaynaklı olabilir mi acaba? Şuan test edemeyeceğim geçti artıkta, yine olduğunda yönlendirmeleri(http-->https) kontrol edeceğim sağlayıcı panelinden. Sonuçta bedava SSL 'ye güvenmemek lazım.

Kılıç

SSL  telefon/bilgisayar saati nedeniyle hata veriyor. Belki telefon saati sunucu saatiyle farklıdır.

erkantr67

SSL kaynaklı bir problem olduğu kesinleşti. Tekrar yazdım host sağlayıcısına.

Sonucu burada paylaşırım.

@OG, @Kılıç, @dnacikaya, @engerex, @MC_Skywalker ilginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla...