Hay Aksi Hatası - Yeteri Kadar Depolama Alanınız Bulunmamaktadır Hatası

Başlatan rayman, 06 Ocak 2020, 23:57:48

rayman

Google Chrome kullanıyıorum Gmail hesabımdan format attıktan sonra tekrar senkronize yapınca bütün geçmişim tekrar geri geliyor yani hesabıma kayıtlı sayfalar. Ancak FACEBOOK ta uzun açık kalınca ve yazı yazınca birden Hay Aksi hatası çıkıyor sonra depolanacak alan yok diyor sayfa çöküyor. Bu hatayı neyden yapar ? Google Chrome nin kendi hatasımı çözemedim kaç aydır.
sinus

Kilit sembolü > site ayarları > izinleri sıfırla

veya geçmişi temizlemeyi deneyebilirsin.

Elektroemre


engerex

Bellek taşması olabilir. Bir sürücü, uygulama vs sebep olabilir. Bunun tespiti ve çözümü biraz uğraştırıcı olabiliyor.

rayman


MC_Skywalker

chrome tarayıcı açılan herbir sekmek için ~200MB lık bir alanı bellekten tüketir. Bu değer fotograf, video vb. içeren sayfalarda böyle normal sayfalarda sekme başına ortalama ~20Mb ile ~50Mb tüketiyor.

Hekeli win10 da windowsun kendi ~3.2Gb kadar alan tüketiyor. Ki bunun 1Gb. si paylaşımlı ekran kartına ayrılmış oluyor.


muhendisbey

4Gb web sayfalarında gezinmek için özellikle de çoklu sekme için yetersiz. O nedenle geçen gün 8Gb ram'i olan bilgisayarıma 8Gb daha ram taktım. Single page web sitelerinde aşağı indikçe yeni sayfa açılır, ne kadar inerseniz o kadar açılmaya devam eder. Facebook bu yapıda. Her aşağı inip yüklemeyi beklediğiniz bir web sayfası ve öncekiler ram'de saklanmaya devam eder. 15 kere aşağı inerseniz 15 sekme açmış gibi hafızada yer tutar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

bocek

1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

muhendisbey

Ram'in tamamının kullanılamamasının 32 bit olmasıyla doğrudan ilgisi yok. 64 bit de olsa sistem Ram'in tamamını kullandırmaz. Paylaşımlı ekran kartı da varsa hele düşündüğünüzden de fazla alanı kullanamazsınız.

Bu ram ayırma meselesi daha bios'ta başlar. Ekran kartı ve diğer donanımlar için bir alan ister. Benim sistemde 132Mb ayırmış mesela.

32 bit işletim sistemi en fazla 4Gb ram'i destekler. Kamu spotu gibi olacak ama 32 biti bırakmalısın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

bloods

diskte yeterli yer yok yada ram doluyor, video vs açık sekmeler varsa durdurulmuş olsa dahi arkaplanda ram ve disk depolama alanını kullanır siz sekmeyi kapatana kadar diski ve rami kontrol edin doluysa yer açın

%99 disk boş alanıyla ilgili, ram oldugunu sanmıyorum

arkaplanda açtığınız müzik vs varsa bunları 144p 240p gibi düşük çözünürlükte açın faydası olur