TI'den Mini Power Modül

Başlatan M.Salim GÜLLÜCE, 14 Ocak 2020, 09:24:12

JOKERAS

Alıntı yapılan: superconductor - 20 Ocak 2020, 20:02:39Hocam direk PDF indirmesi lazım orijinali burada https://scholar.google.com/scholar?hl=en&as_sdt=0%2C5&q=10+MHz+ganfet+isolated&btnG=#d=gs_qabs&u=%23p%3D-o8CDerLacMJ

scihub ile erişebilirsiniz.
Dün İnternet Problemler olmuş onun için açılmıyormuş.
Şimdi gördüm.Ama PCB yoluda Bobin Nihayetinde.

superconductor

Alıntı yapılan: JOKERAS - 21 Ocak 2020, 12:48:48Ama PCB yoluda Bobin Nihayetinde.
evet ama nüvesiz ;) verimliliği de fena sayılmaz hava nüve için. Sayısız çalışma var bunun gibi bu sadece örnek. Genelde ganfet kullanıyorlar.

JOKERAS

Alıntı yapılan: superconductor - 21 Ocak 2020, 13:13:01evet ama nüvesiz ;) verimliliği de fena sayılmaz hava nüve için. Sayısız çalışma var bunun gibi bu sadece örnek. Genelde ganfet kullanıyorlar.
Bunlar yeni değil değilki.
Eskiden de vardı böyle çalışmalar.Ben bile uğraşmıştım bir ara.Düşün:)
Demekki "Özel" Mosfetmiş sebep.Bu GanFet neymiş yenimi çıkmış?

O değil,biz Bobinden istifade edeceğiz diye beklerken Kömür Yalan oldu gitti.

Fiyatı ben yanlışmı görüyorum?Birde bunların Kılıfı nasıl bir şey acaba?
Pcb'ye benziyor bu.
https://www.amazon.com/GANFET-TRANS-200V-BUMPED-Pack/dp/B07PM5R4FK

z

Boost'un neyini merak ediyorsun?

Butun herseyi bilinen bir devrecik.

Merak ettigin kismi sor anlatayim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JOKERAS

Alıntı yapılan: z - 21 Ocak 2020, 13:34:16Boost'un neyini merak ediyorsun?

Butun herseyi bilinen bir devrecik.

Merak ettigin kismi sor anlatayim.

Cycle By Cycle modlu Sabit Akım, Feedback Ne nasıl oluyor olacak.
Mesela şu konuştuğumuz entegrelerden Boost yapabilirmiyiz?Yaparsak
nasıl olur,ne gerekir vs.Sinyall şekilleri Mekanizma nasıl çalışıyor gibi.
Valla Anlatırsan ne güzel olur.Sevabın büyük yazılacak unutma!:)

superconductor

Alıntı yapılan: JOKERAS - 21 Ocak 2020, 13:18:54Bunlar yeni değil değilki.
Eskiden de vardı böyle çalışmalar.Ben bile uğraşmıştım bir ara.Düşün:)
Demekki "Özel" Mosfetmiş sebep.Bu GanFet neymiş yenimi çıkmış?

O değil,biz Bobinden istifade edeceğiz diye beklerken Kömür Yalan oldu gitti.

Fiyatı ben yanlışmı görüyorum?Birde bunların Kılıfı nasıl bir şey acaba?
Pcb'ye benziyor bu.
https://www.amazon.com/GANFET-TRANS-200V-BUMPED-Pack/dp/B07PM5R4FK

Sonuçta indüktans azalıyor. Bu şekilde silicon die üzerinde izole dc dc yapabiliyorlar hatta. Jokeras Neyse dostum, benim paylaşımlardaki niyetim konuşulanları akademik makaleler ile desteklemekti. Her yazdığında bir babalama çabası açık olarak seziliyor o yüzden daha fazla yazmayacağım konuya. Biz bildiğimizi kullanalım sen bildiğini kullan boşver.

JOKERAS

Alıntı yapılan: superconductor - 21 Ocak 2020, 13:57:10Sonuçta indüktans azalıyor. Bu şekilde silicon die üzerinde izole dc dc yapabiliyorlar hatta. Jokeras Neyse dostum, benim paylaşımlardaki niyetim konuşulanları akademik makaleler ile desteklemekti. Her yazdığında bir babalama çabası açık olarak seziliyor o yüzden daha fazla yazmayacağım konuya. Biz bildiğimizi kullanalım sen bildiğini kullan boşver.
Babalama ne ya?
Yaa Valla ben bu İnsanları gerçekten anlamıyorum.Ya bende Problem yada bazı İnsanlar
Kafalarında başka şeyler düşünüyor.
Bu Elektronikçilerin hastalığı galiba bu.
Ne güzel iki muhabbet ediyoruz şurada hep bir Kibir bilmişlik Kompleks vs.
Birde Küsme modası çıktı.Kinayeli konuşup İma edip Daha yazmam falan.
Hayret bişeysiniz yani.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: superconductor - 21 Ocak 2020, 13:57:10Sonuçta indüktans azalıyor. Bu şekilde silicon die üzerinde izole dc dc yapabiliyorlar hatta. Jokeras Neyse dostum, benim paylaşımlardaki niyetim konuşulanları akademik makaleler ile desteklemekti. Her yazdığında bir babalama çabası açık olarak seziliyor o yüzden daha fazla yazmayacağım konuya. Biz bildiğimizi kullanalım sen bildiğini kullan boşver.

Cigara bırakan adam biraz tozutuk olur takılmayacaksın laflara.  :D

Cigaranın acısını forumdan çıkarıyo adamcayız. Hoş görmen lazım.

JOKERAS

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 21 Ocak 2020, 15:25:20Cigara bırakan adam biraz tozutuk olur takılmayacaksın laflara.  :D

Cigaranın acısını forumdan çıkarıyo adamcayız. Hoş görmen lazım.
Yok Mehmet Salim Güllüce.Vallahi İnsanlar bayağı değişmiş.
Bir şey desem kırıcı bir laf söylesem farkında olmadan
Özür dilerim.Ne demişim?Onlar yeni değil Eskiden de vardı.
Ben ile bir ara uğraştım Diye makara bile yapmışım.

Bak mesela z beni Pejmürde ediyor,hacamat ediyor aşağılıyor,bilgisiyle
tokat manyağı yapıyor.Ben hiç alınmıyorum.
Ben sadece yorum yapıyorum vatandaş bana kızıyor.

Yok be,bu Forumda Sigara falan bırakılmaz:)

devrecii

@JOKERAS @z çok doğru söylemiş eğer devre tasarlamak gibi niyetin yoksa bu kadar ayrıntılı öğrenmenin de bir anlamı yok yap tamirini koy cebine paranı ,  gerçi tamir işleri de öldü değil mi? zaten ülkemizde eğitim sistemi malum, herkes kendi kendini yetiştirmek zorunda. İlk başta göz doktoruna git sonra devre tasarlama başla.

@z hocam bobin kücüldükçe evet zaman değişimi oluyor fakat 4M defa bobin dolup boşalacki o toplamda o amperi çıkışa verebilsin , diğer bobin ise saniyede 40k defa çalışması yetiyor,
Fakat söyle bir durum var hata payı,, eğer devremiz  comparatör vs 4milyon defa hata yaparsa çıkışta bu hatayı farkedebiliriz ama feddmabk sistemi 4milyon çevrimde  100defa hata yapmışsa çıkışımız tertemiz olacaktır bunu demek istemiştim  @JOKERAS hata olur diyorya o bkımdan  :P

JOKERAS

Alıntı yapılan: devrecii - 21 Ocak 2020, 16:15:52@JOKERAS @z çok doğru söylemiş eğer devre tasarlamak gibi niyetin yoksa bu kadar ayrıntılı öğrenmenin de bir anlamı yok yap tamirini koy cebine paranı ,  gerçi tamir işleri de öldü değil mi? zaten ülkemizde eğitim sistemi malum, herkes kendi kendini yetiştirmek zorunda. İlk başta göz doktoruna git sonra devre tasarlama başla.

@z hocam bobin kücüldükçe evet zaman değişimi oluyor fakat 4M defa bobin dolup boşalacki o toplamda o amperi çıkışa verebilsin , diğer bobin ise saniyede 40k defa çalışması yetiyor,
Fakat söyle bir durum var hata payı,, eğer devremiz  comparatör vs 4milyon defa hata yaparsa çıkışta bu hatayı farkedebiliriz ama feddmabk sistemi 4milyon çevrimde  100defa hata yapmışsa çıkışımız tertemiz olacaktır bunu demek istemiştim  @JOKERAS hata olur diyorya o bkımdan  :P
Devrecii, Profil resmin olmasa Valla tanımayacaktım:)

Neyse,siz şimdi Sen Tamircisin Seni aşar bu işlermi demek istiyorsunuz?
Tamam o zaman soruyu sormadım varsayın.Yazdıklarımıda Kaale almayın. Ne diyeyim Vicdansızlar:)

z

PWM frekansi ile geribeslemeli sistemin ornekleme frekansi ayni.

Ornekleme frekansi arttikca kararlilik ta artar. Beraberinde L ve C dustugu icin sistemin band genisligi de artar.
(SMPS devrelerinde sekonder endüktansı, filitre kapasitörleri baskın kutupları belirler. Bunların değeri azalınca resonans frekansı artar. Dolayısı ile DC den bu frekansa kadar olan bölge genişler.)

Bu da demektir ki sistem, ani yük değişiklikleri, ani giriş voltajındaki değişimler gibi bozucu etkenlere  daha kisa surede tepki verip hatayi duzeltir.

Yani frekansi 4Mhz yapmakla sadece sistemi kucultmekle kalmiyoruz hemde gecici davranisini da iyilestiriyoruz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

MC_Skywalker