Pcb için laminasyon makinesi

Başlatan mustafa_cmbz, 17 Ocak 2020, 21:17:30

mustafa_cmbz

https://www.bossbilisim.com/olympia-a-230-plus-23-cm-cold/hot-laminator-400-mm/min-0.5-mm-80-m-125-m-80428

PCB baskısı için ütülemekten sıkıldığım için bu makineden aldım.

Fiyatı gayet iyi. Hiç bir ayar yapmadan silindirler arasından plaket geçiyor fakat ufak pcb ler için üst kapağı kesmek gerekli.

İç yapısı pek güven vermedi daha denemedim ama bu fiyata iyi iş yapacak gibi duruyor.

elektronik

power20

@elektronik, Bence hemen almayın. pcb denemesi yapsın ve bildirsin. İçinden pcb geçebilmesi yetmez.

eti

ben bi ara kullanmıştım. bi kenarda atız vaziyette duruyor.
hatırladığım kadarı ile tek tarafta ısıtıcı var bunlarda.
10-15 defa içinden geçirildiğinde sonuç veriyor. büyük kartlarda randıman vermez.
daha büyük ve çift tarafı ısıtıcılı olan profesyonel cihazlar daha uygun.

Hattusa

kendiniz işinize uygun tasarlayamazmısınız,
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

wtrk

Bende pcb için ensonunda cnc pro 3018 sipariş ettim pazartesi gelecek.
NoBody Can Stop Me!!!!!

JOKERAS

Ütü ile Baskı yaparken İnce yollar Pcb'ye geçmiyor,Geçsede
yamuk yumuk hale geliyor.Mesela Tsop Entegreye bağlı yolları vs gibi.
Bu alet bunlara çözüm olacak Baskıyı yapabiliyormu?

Test edip Söyleyebilirmisin?Seni Kobay olarak kullanıp ona göre alalım:)

elektronik

Alıntı yapılan: wtrk - 18 Ocak 2020, 20:06:34Bende pcb için ensonunda cnc pro 3018 sipariş ettim pazartesi gelecek.

Bunu almasaydınız keşke  trapez vida kullanmışlar boşluk olabilir gerçi boşluk alması için vidaya yay kullanmışlar ama yinede denemek lazım.

mustafa_cmbz

Olmadı gençler maalesef tırt çıktı alet.

Alt üst her iki ruloda da ısıtıcı var fakat rulolar çok ince ve sert kanımca ve birde termostatının olması sıkıntı sanırım. Belki daha yüksek ısıya çıkartabilsek yer muhtemel ama güvenlik sıkıntısı olacak bu kezde denemek lasım.

Hızlıca 5x10 pcb için denedim 10 defa geçirdim kağıt yapışmadı.

JOKERAS

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 19 Ocak 2020, 13:03:12Olmadı gençler maalesef tırt çıktı alet.

Alt üst her iki ruloda da ısıtıcı var fakat rulolar çok ince ve sert kanımca ve birde termostatının olması sıkıntı sanırım. Belki daha yüksek ısıya çıkartabilsek yer muhtemel ama güvenlik sıkıntısı olacak bu kezde denemek lasım.

Hızlıca 5x10 pcb için denedim 10 defa geçirdim kağıt yapışmadı.

Saolasıın.Sayende boşu boşuna almaktan kurtulduk:)
Birilerinin kendini feda edip Kahraman olması gerekiyordu.
O kahraman sendin demek.Kahramanlık madalyasını kaptın.Çok şanslısın:)

mustafa_cmbz

içini merak edenlere görsel atayım.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: JOKERAS - 19 Ocak 2020, 13:07:58Saolasıın.Sayende boşu boşuna almaktan kurtulduk:)
Birilerinin kendini feda edip Kahraman olması gerekiyordu.
O kahraman sendin demek.Kahramanlık madalyasını kaptın.Çok şanslısın:)

yok öle bedevaya kahramanlık :D çıkın 20şer tl :P

POWER

Bende bu aralar bu cihazdan almak için bakınıyorum.Nasıl bir şey alacağıma karar veremedim.pcb yapmak için laminasyon makinasında olması gerekenleri burada toparlasak.Bu cihazı kullanan ve memnun olanlar hangi cihazı kullandıklarını yazsalarda ona göre seçim yapsak.böylece katkısı olanlara hayır duada bulunsak.
TB6BKG

power20

Eski konularda var. Laminasyon diye arayınız.  En ucuzlarından değil de orta sınıf makine gerekiyor.

Yuunus

Bir sure once fgk serisinden aldim, ikinci el, benden onceki sahibide baya kullanmis ona ragmen 15 tane b5 boyutunda pcb bastim sorun cikarmadi, merdaneleri kirmizi silikon bir yapida, disliler pirinc den yapilmis, kasa celik, biraz agir bir alet onun disinda gayet basarili.350 tl ye almistim, bunu tercih etme sebebim ise forumdan bir arkadasin, ucuz olanlarin dislileri eriyor gibi bir uyarisiydi, birde bunlara modifikadyon yapmak dahaa kolay, yer bol anlayacan.