Pcb için laminasyon makinesi

Başlatan mustafa_cmbz, 17 Ocak 2020, 21:17:30

mustafa_cmbz

Bende 2. El kovalıcam kaliteli olanlarından. Letgodan falan denk gelirsem alacağım.

Ucuzların iş yapıyacağını anladık mihayetinde

Melih1802

Alıntı yapılan: wtrk - 18 Ocak 2020, 20:06:34Bende pcb için ensonunda cnc pro 3018 sipariş ettim pazartesi gelecek.
[/quote
Alıntı yapılan: elektronik - 19 Ocak 2020, 00:30:53Bunu almasaydınız keşke  trapez vida kullanmışlar boşluk olabilir gerçi boşluk alması için vidaya yay kullanmışlar ama yinede denemek lazım.
Senin tercihin ne olurdu?

elektronik

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 19 Ocak 2020, 13:03:12Olmadı gençler maalesef tırt çıktı alet.

Alt üst her iki ruloda da ısıtıcı var fakat rulolar çok ince ve sert kanımca ve birde termostatının olması sıkıntı sanırım. Belki daha yüksek ısıya çıkartabilsek yer muhtemel ama güvenlik sıkıntısı olacak bu kezde denemek lasım.

Hızlıca 5x10 pcb için denedim 10 defa geçirdim kağıt yapışmadı.

Allah cezanı verecek sipariş vermiştim yarın elimde faturayı sana gönderiyorum :D .

ısı'mı yetersiz kaldı ?

olmazsa bende kimlik ve ehliyetimi kaplamak için kullanırım .

elektronik

Alıntı yapılan: Melih1802 - 19 Ocak 2020, 14:39:06Senin tercihin ne olurdu?

Bence cnc ile pcb kazıma işi eziyetten başka birşey değil. kendim cnc yaptım bir iki defa kazıma yaptım ama çok uğraştırıyor.  pcb çizimi başka programa al kazımak için düzenleme yap 1 saat cnc çizmesini bekle beklerken işin ortasında elektrik kesilmesin stepler adım atlamasın bilmem ne olmasın diye bildiğin tüm duaları okuyorsun. bunlara hiç gerek yok. eğer prototip için bir iki kart gerekliyse en güzeli ütü metodu çoklu lazımsa kuru filim veya serigrafi baskı.

cnc delik delmek için düşünülebilir.

bulut_01

Bende olympia 4 merdaneli laminatör var kontrol kartını kaldırıp attım pid kontrollü devre yaptım 200C stabil sıcaklık ile güzel baskı alıyorum. Burda kilit konu ısı.
YENİLMEZ..

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: bulut_01 - 19 Ocak 2020, 18:52:19Bende olympia 4 merdaneli laminatör var kontrol kartını kaldırıp attım pid kontrollü devre yaptım 200C stabil sıcaklık ile güzel baskı alıyorum. Burda kilit konu ısı.

Bu tarz bir yapıda ısıyı tam net olarak nereden ölçmek mantıklı ve sağlıklı olur ?

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: elektronik - 19 Ocak 2020, 18:39:29Allah cezanı verecek sipariş vermiştim yarın elimde faturayı sana gönderiyorum :D .

ısı'mı yetersiz kaldı ?

olmazsa bende kimlik ve ehliyetimi kaplamak için kullanırım .

Benim anladığım ısı yetersiz kaldı çünki silindir çapları çok küçük kalıyor.Silindirler kalın ve o kırmızı silikondan olsa plakete geçerken daha fazla yüzey alan temas edip daha uzun süre de ısıyı aktaracak.

belki bu haliyle ısıyı daha da arttırıp kullanmak belki iş görür ama ne kadar süre gider bilemiyorum.

bulut_01

Alüminyum gövdenin ortasında ptc var ısı ordan ölçüp 200C sabitleyip pcb 15 20 kere gecirince güzel sonuç veriyor pcb basmadan önce diş macunu ile temizleyip basıyorum sonuç başarılı.
YENİLMEZ..

JOKERAS

Alıntı yapılan: elektronik - 19 Ocak 2020, 18:39:29olmazsa bende kimlik ve ehliyetimi kaplamak için kullanırım .
Züğürt tesellisi dedikleri bu olsa gerek:))
Üzülme, olur böyle şeyler elektronik:)

Mucit23

Yıllar önce mapilam 134 almıştım. Sanırım 8 sene oldu. O zamandan beri ara ara kullanıyorum. Hiç bir modifikasyon yapmadım. Kendi A4 pcb bastığım oldu. Sıcaklığı gayet yeterli.

Gerçi Fiyatı baya pahalanmış. Ben sanırım 500TL gibi bir ücrete almıştım

devrecii

Arkadaşlar şu aseton olayını neden denemiyorsunuz ? mukemmel oluyor , parmağınızla plaketin heryerine bastırın el değmemiş yer kalmasın biraz bekleyin tam kurumadan üstüne kolonya dökün ve yine parmakla bastırın iyice ıslansın ve kolayca kaldırın mükemmel oluyor normal kuşa kağıt kullanılarak. Parmak basmak istemiyorsanız bastırma için kulanıla rulolar var yada bu cihazın ısıtmasını kesin kullanın.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: iboibo - 19 Ocak 2020, 22:26:07Arkadaşlar şu aseton olayını neden denemiyorsunuz ? mukemmel oluyor , parmağınızla plaketin heryerine bastırın el değmemiş yer kalmasın biraz bekleyin tam kurumadan üstüne kolonya dökün ve yine parmakla bastırın iyice ıslansın ve kolayca kaldırın mükemmel oluyor normal kuşa kağıt kullanılarak. Parmak basmak istemiyorsanız bastırma için kulanıla rulolar var yada bu cihazın ısıtmasını kesin kullanın.

susuz kağıt kullanıyorum hocam direkt ısıtıp 2dk soğutuyorum balkonda sonra kaldırıyorum direk

Melih1802

JOKERAS

Alıntı yapılan: iboibo - 19 Ocak 2020, 22:26:07Arkadaşlar şu aseton olayını neden denemiyorsunuz ? mukemmel oluyor , parmağınızla plaketin heryerine bastırın el değmemiş yer kalmasın biraz bekleyin tam kurumadan üstüne kolonya dökün ve yine parmakla bastırın iyice ıslansın ve kolayca kaldırın mükemmel oluyor normal kuşa kağıt kullanılarak. Parmak basmak istemiyorsanız bastırma için kulanıla rulolar var yada bu cihazın ısıtmasını kesin kullanın.
@iboibo , bu dediğinle ilgli bir video resim falan varmı?
Bu konuda çok müzdaribim.Bir keresinde ütü ile baskı yapayım dedim yemin ediyorum 10-15 defa
denedim olmadı.İnce yollar Pcb'ye yapışmıyor,Bıktık ya bıktık:)
Sana zahmet bir yardımcı ol.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: JOKERAS - 20 Ocak 2020, 12:56:39@iboibo , bu dediğinle ilgli bir video resim falan varmı?
Bu konuda çok müzdaribim.Bir keresinde ütü ile baskı yapayım dedim yemin ediyorum 10-15 defa
denedim olmadı.İnce yollar Pcb'ye yapışmıyor,Bıktık ya bıktık:)
Sana zahmet bir yardımcı ol.

Ne tarz kağıt kullanıyorsun. Ben beyaz kağıt kullanıyorum hiç sorun olmuyor. Suya dahi atmıyorum