Pcb için laminasyon makinesi

Başlatan mustafa_cmbz, 17 Ocak 2020, 21:17:30

JOKERAS

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 20 Ocak 2020, 13:10:18Ne tarz kağıt kullanıyorsun. Ben beyaz kağıt kullanıyorum hiç sorun olmuyor. Suya dahi atmıyorum
Ben bu yöntemi birinden daha duymuştum,ama hiç uygulama yapmadım.
Ben ütü ile Klasik selefonlu Transfer kağıdı ile yapıyorum.
Bu yöntemi hiç  denemedim yani.Ne tür Kağıt kullanılacak hiç bir fikrim yok.

wtrk

Alıntı yapılan: elektronik - 19 Ocak 2020, 00:30:53Bunu almasaydınız keşke  trapez vida kullanmışlar boşluk olabilir gerçi boşluk alması için vidaya yay kullanmışlar ama yinede denemek lazım.

Valla hocam videolarını izledim yalan değilse gayet güzel basıyor, gerçi kullanıcı videolarını izledim, kullanıcılarda üçkağıt yapmamışlardır umarım. Yarın elimde olacak, monte edip yavaş yavaş denemelere başlayacağım inşallah.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Melih1802

Alıntı yapılan: wtrk - 20 Ocak 2020, 20:50:44Valla hocam videolarını izledim yalan değilse gayet güzel basıyor, gerçi kullanıcı videolarını izledim, kullanıcılarda üçkağıt yapmamışlardır umarım. Yarın elimde olacak, monte edip yavaş yavaş denemelere başlayacağım inşallah.
Takipteyim, sonuçları yazarsın.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: JOKERAS - 20 Ocak 2020, 13:20:49Ben bu yöntemi birinden daha duymuştum,ama hiç uygulama yapmadım.
Ben ütü ile Klasik selefonlu Transfer kağıdı ile yapıyorum.
Bu yöntemi hiç  denemedim yani.Ne tür Kağıt kullanılacak hiç bir fikrim yok.

https://66elektronik.com/baski-devre-kagidi/

JOKERAS

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 21 Ocak 2020, 11:53:15https://66elektronik.com/baski-devre-kagidi/
Mustafa_cmbz, bu bildiğimiz Klasik yöntem değilmi?
Kağıtmı özel burada?

@iboibo  Asetonla yapılan bir yöntemden bahsetti sordum ama
cevap vermedi vicdansız:)
Herhalde IBAN bekliyor:)

POWER

Resimdeki laminasyon makinası Mapilam 124
Bu cihazı pcb için kullanan varmı?
almaya değermi? Birde bu cihazlarda kullanıldıkca aşınan,eskiyen parçalar hangileri? cihaz ikinci elde o yüzden sordum.
önerilerinizi esirgemeyin lütfen.
TB6BKG

power20

Mucit23

Alıntı yapılan: POWER - 21 Ocak 2020, 17:15:21
Resimdeki laminasyon makinası Mapilam 124
Bu cihazı pcb için kullanan varmı?
almaya değermi? Birde bu cihazlarda kullanıldıkca aşınan,eskiyen parçalar hangileri? cihaz ikinci elde o yüzden sordum.
önerilerinizi esirgemeyin lütfen.

Ben kullanıyorum. 7-8 Sene önce almıştım. Oldukça memnunum. Hala ara ara kullanıyorum. Sıcaklığı max seviyesine getirip 10 defa geçiriyorum kartı. Kuşe kağıdı ile çok iyi sonuç veriyor. Herhangi bir modifikasyon yapmadım.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: JOKERAS - 21 Ocak 2020, 12:06:38Mustafa_cmbz, bu bildiğimiz Klasik yöntem değilmi?
Kağıtmı özel burada?

@iboibo  Asetonla yapılan bir yöntemden bahsetti sordum ama
cevap vermedi vicdansız:)
Herhalde IBAN bekliyor:)

Kalsik yöntemde kuşe kağıt kullanılıyor basıyorsun ütüyle suya atıp bekliyorsun sonra saatlerce de parmakla kağıt kalıntısı o alıyorsun.

Bundan basıyorsun ütüyle atıyorsun balkona 2dk sonra soğuyor kağıdı köşesinden tutup kaldırıyorsun cillop gibi sadece toner yapışıyor plakete.

JOKERAS

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 21 Ocak 2020, 19:32:54Kalsik yöntemde kuşe kağıt kullanılıyor basıyorsun ütüyle suya atıp bekliyorsun sonra saatlerce de parmakla kağıt kalıntısı o alıyorsun.

Bundan basıyorsun ütüyle atıyorsun balkona 2dk sonra soğuyor kağıdı köşesinden tutup kaldırıyorsun cillop gibi sadece toner yapışıyor plakete.
Ciddimi ya?
Nereden bulacağız bu kağıttan?

power20

Laminasyon ile kuşe kağıdı (Teknosa broşür) kullanıyorum. plaket önce cifle temizlenir, kurulanır. Tonerli kağıt kenardan bantla yapıştırılır.

En yüksek ısıda, üzerine 1kat WC kağıdı. 2 kere geçiyorum.(WC kağıdı kendi içinde 2..3 kat)

Soğuma 2 dakika. Sonra soğuk su altında kağıdı ufala. O da 1 dakika olsun. Mis gibi çıkıyor.

Balkona asit için çıkılır.

POWER

Laminasyon kullanan arkadaşlar, kullandıkları cihazın markasını modelini söyleseler benim gibi yeni cihaz alacaklara ilham vermiş olurlar.
TB6BKG

cevat1

Alıntı yapılan: POWER - 21 Ocak 2020, 20:39:00Laminasyon kullanan arkadaşlar, kullandıkları cihazın markasını modelini söyleseler benim gibi yeni cihaz alacaklara ilham vermiş olurlar.

Office force - Mapilam 124

A4 ebat makine alın. Yıllarca kullanın

gevv

Alıntı yapılan: Mucit23 - 21 Ocak 2020, 19:10:23Ben kullanıyorum. 7-8 Sene önce almıştım. Oldukça memnunum. Hala ara ara kullanıyorum. Sıcaklığı max seviyesine getirip 10 defa geçiriyorum kartı. Kuşe kağıdı ile çok iyi sonuç veriyor. Herhangi bir modifikasyon yapmadım.

aynen  seneside tutuyor :)  + sorun çıkartan parçasıda olmadı

fakat asıl iş kağıtta bitoyor  2 paket tanex 8li etiket kağıdı almıştım ilk zamanlar max sıcaklıkda kullanıyordum sonrasında ısıyı düşürdüm sorun çıkmadı hatta bir ara elimle bastırdığımda pcbye geçtiğini gördüm toneri iyi tutuyor pcbye kolay geçiyor

ama yeni üretimler nasıldır bilmiyorum  eğer imkan varsa pahalı makineler almadan önce tenex 8li etiket kağıdını denemenizi öneririm

Mucit23

Makina çok iyi gayet iyi yapıştırıyor. 4 Merdaneli olması ve yüksek sıcaklık bu konuda baya etkili. Ben ince kuşe kağıdı kullanıyorum. Kağıt kalıntılarını temizlemek sadece uğraştırıyor. oksa toner aktarımı çok iyi.